Новини » Суспільство 22 січня, 2019, 12:35
Гордон: Головною проблемою України є відсутність національної еліти
ZIK
ZIK

Митці дуже часто виїжджали з України шукати кращої долі, оскільки «країна їх не любила». Вони дуже часто залежать від держави. Таким чином, українську національну еліту спочатку експлуатувала Польща, а потім Росія.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив журналіст Дмитро Гордон.

Він сказав, що вірить у людей, які залишаються в меншості, але творять історію завдяки своїм вчинкам та світогляду.

«Наприклад, Євген Євтушенко під час зустрічі Микити Хрущова з інтелігенцією у 60-тих роках минулого століття. Хрущов любив такі зустрічі. На його заміську дачу приїздило багато письменників, художників, скульпторів. Одного разу Хрущов у гніві каже: «Товариш невідомий, якщо ви так не любите радянську владу, ми видамо вам паспорт, і їдьте на всі чотири сторони», – розповідає журналіст.

З його слів, тоді Євген Євтушенко заперечив секретарю ЦК КПРС, заступившись за невідомого фронтовика. Мовляв, той воював за Радянський Союз і носить в тілі понад 40 фашистських осколків.

«Євтушенко сказав: «Якщо він не правий, ви йому про це скажіть, а він зрозуміє і врахує». Розгніваний Хрущов стукнув кулаком по столу та сказав, що горбатого виправить могила. У відповідь Євген Євтушенко теж гримнувши по столу, сказав, що минули ті часи, коли людей виправляли могилами», – каже Дмитро Гордон.

Він підкреслив, що коли митці, які зібрались на зустріч з секретарем ЦК КПРС, почали вигукувати «Ганьба!», сам Хрущов, обвівши всіх присутніх суворим поглядом, повільно зааплодував.

«Євтушенко мені сказав, що побачив в той момент в очах Микити Хрущова, буцім, він розумів, що буде з ним, коли його скинуть. Саме такі люди роблять історію», – наголосив телеведучий.

Окрім того він розповів про свої щосуботні телефонні розмови з Віталієм Коротичем, назвавши того «одним з батьків перебудови та гласності у Радянському Союзі».

«Віталій Олексійович мені сказав: головна проблема України – і тієї, в якій він був (радянської – ред.), і сьогоднішньої – це відсутність національної еліти. Українську національну еліту спочатку експлуатувала Польща, а потім Росія. Найкращі в ті часи виїздили спочатку до Варшави, а потім до Москви», – зазначив Гордон.

Він висловив переконання, що митці виїжджали з України шукати кращої долі, оскільки «країна їх не любила». Мовляв, митці дуже часто залежать від держави.

«Я не поїхав, оскільки мені байдуже, чи любить мене країна. Я створив острівець, де «виживаю» разом з родиною, друзями та їх сім'ями. Я не залежу від країни, але є люди які від неї залежать. Іван Марчук не залежить від країни, адже малює картини, які купують за величезні гроші. Такої еліти дуже мало – це не критична маса», – підсумував журналіст.

Нагадаємо, Дмитро Гордон раніше заявляв, що напередодні виборів у ЗМІ відкриється «вся правда про Майдан».

Читайте також: Гордон: Кобзон після Майдану цікавився, хто мене так «зазомбував»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:47 :40