Новини » Світ 22 січня, 2019, 15:53
Експерт: Зволікання з Brexit може бути пов'язане з бажанням організувати ще один референдум
ZIK
ZIK

Зволікання з виходом Великої Британії з Європейського Союзу пов'язане з тим, що згідно з законодавством, не можна так часто проводити референдум. Так само політики затягують процес і для того, аби не брати всю відповідальність на себе.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив бізнесмен, інвестор Hedonism Wines Євген Чичваркін.

Він висловив думку, що коли Brexit відбудеться без відповідної угоди, то щодо торгівлі, віз та іншого Британія та ЄС домовлятимуться окремо, що тягне за собою певний ризик.

«Найімовірніше, угоди таки не буде, оскільки сторони не зможуть домовитись. Я думаю, що буде багато гіпотетичних рішень. Таким чином британці зможуть дотягнути, наприклад, до чергового референдуму. Велика Британія завжди однією ногою була в Європі, а іншою – на своєму острові. Тож тут завжди був такий баланс», – підкреслив бізнесмен.

Окрім цього він зауважив, що сьогодні ставлення британського суспільства до місцевих політиків приблизно таке ж, як українського до українських – немає улюбленців, а лише змагання антирейтингів.

«Прем'єр-міністр Тереза Мей доволі багатьом не подобається, у тому числі однопартійцям, але всі чітко розуміють, що соціаліст Джеремі Корбін просто дуже швидко призведе до розорення. Усі розуміють, що це звичайний соціаліст, який не сприймає законів математики», – пояснив Євген Чичваркін.

Він також наголосив на тому, що зволікання з виходом Британії з Європейського Союзу пов'язане з тим, що згідно з законодавством, не можна так часто проводити референдум.

«Так само політики затягують і для того, аби не брати відповідальність на себе. Думаю, що це буде безкінечна їзда по колу і бурхливі шумні дебати у парламенті та в пресі», – переконаний інвестор Hedonism Wines.

Він відповів і на запитання про те, чи можуть внаслідок Brexit радикалізуватись відносини між Сполученим Королівством Великої Британії та Ірландією.

«Окрім різниці у знаках та прапорах, там немає ні кордону, ні митниці, нічого. Фактично, там всі живуть разом. Звичайно ж, ніхто не хоче, щоб всередині однієї ірландської нації був ще більший розподіл, ніж він є зараз. З іншого боку, після подій 2010 року (терористичні дії «Ірландської республіканської армії» (ІРА) – ред.) у британських спецслужб розв'язані руки і ніхто церемонитись не буде», – певен експерт.

Він наголосив, що Велика Британія – не Франція, там ніхто не бігатиме у жовтих жилетах. Мовляв, влада моментально реагуватиме на схожі дії.

«Радикалізація може бути лише у спробах, але ніхто нікого вмовляти і розмовляти довго не буде. Законність і порядок – це те, чим гордиться Велика Британія», – підсумував бізнесмен.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей представила у британському парламенті План «Б» щодо виходу країни з Європейського Союзу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:31 :37