Експерт з питань держбезпеки побоюється, що Акт Злуки може «почати тріщати»

ZIK

Якщо не навести порядок на сході країни, може почати «тріщати» Акт Злуки із Західною Україною.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт із питань державної безпеки Василь Вовк.

Експерт зазначив, що проводить аналогії з Актом Злуки, який був підписаний сто років тому, із сьогоденням. Тоді, каже Василь Вовк, був Акт Злуки із заходом, нині ж відбувається «акт розлуки» зі сходом.

«У мене велике побоювання, що якщо ми не наведемо порядок на сході, якщо ми не покажемо, яким чином ми це зробимо, план дій, «дорожню карту» – я «чіпляю» тут і Крим, – то в мене є таке побоювання, що може почати тріщати Акт Злуки із Західною Україною», – зазначив Василь Вовк.

Експерт зауважив, що нині влада не має відповідного плану дій щодо повернення Донбасу та Криму. Він додав, що побоюється, чи після виборів у разі, якщо влада зміниться, вона буде спроможна навести порядок і повернути окуповані території не шляхом домовленостей, поступок і компромісів на шкоду українському народу, а шляхом однозначної перемоги.

Як додав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак, агресія Російської Федерації проти України – це проблема не лише нашої держави, а й усього світу.

«Те, що зробила РФ, – це по суті порушення всіх світових законів і порядків», – наголосив Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Святкують його в річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 1919 року.

Зі святом українців привітав Президент України Петро Порошенко, наголосивши, що «тільки в єдності наша сила й перемога».

Loading...