Новини » Політика 22 січня, 2019, 14:11
Експерт: Надійність української газотранспортної системи вища за російську
ZIK
ZIK

Порівнюючи кількість аварій на ділянках газопроводу «Трансгаз» РФ із «Укртрансгаз», стає зрозуміло, що надійність української газотранспортної системи набагато вища, аніж магістральні газові системами Росії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

 «Очевидно, що «Газпром» своїми заявами намагається дискредитувати Україну. На мою думку, ці слова діють на європейців», – переконаний експерт.

Геннадій Рябцев зазначає: на заяви росіян проти України потрібно поширювати одну просту діаграму.

«Необхідно порівняти кількість аварій, які відбулися на ділянках газопроводу «Трансгаз» РФ із «Укртрансгаз». Бажано навіть провести зріз по роках. Ми побачимо, що насправді надійність української газотранспортної системи набагато вища, порівняно із магістральними газовими системами Росії», – підкреслює експерт.

Серед іншого Геннадій Рябцев також звертає увагу на питання будівництва «Північного потоку-2».

«Існує одна швейцарська компанія, яка здатна прокладати підводний газовий провід. Якщо запровадять санкції проти неї, то можуть виникнути проблеми. Та фірмі може запропонувати Росія чи хтось інший щось таке, від чого вона не зможе відмовитися», – каже експерт.

Все інше, на погляд Геннадія Рябцева, вже пізно робити, зокрема, їздити українськими делегаціями до ПАРЄ.

«Процес будівництва «Північного потоку-2» можна припинити, лише вплинувши на  швейцарську компанію. Немає у законодавстві тих положень, які дозволили б на підставі судового рішення не реалізовувати газопровід», – додає енергетичний експерт.

Як повідомлялося раніше, тристоронні газові консультації у Брюсселі завершилися практично безрезультатно. Російський «Газпром» каже про ризики транзиту, а Україна хоче новий договір за європейськими правилами.

Зокрема голова «Газпром» Олексій Міллер наголошує на тому, що об'єми газу, який Україна отримує по реверсу, різко скорочуються, так само як і скорочуються запаси газу в українських сховищах.

До слова, нагадаємо, що міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр закликав не заважати будівництву газопроводу «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:43 :44