Новини » Політика 22 січня, 2019, 17:35
Білецький пояснив, чому окуповані території доведеться повертати силою
ZIK
ZIK

Велику роль відіграє «гола» сила. Росія забирала Крим і Донбас «голою» силою. Не референдумами, не якимись соціологічними замірами. Тому повертати ці території доведеться таким самим шляхом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Білецький.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, чи доцільно зараз Україні говорити про повернення територій, які колись були у її складі, зазначив, що люди на цих територіях були надзвичайно національно налаштовані.

«Наприклад, Пряшівщина або ж та сама Кубань. Там був досить високий рівень національної української свідомості. Але бездержавність, існування поза кордонами України, навіть УРСР, призвело до тотальної словакізації, полонізації і русифікації цих територій. Тобто це показує, що не можна гратися з такими речами, як на 50 років відтягувати питання Криму й Донбасу. За такий час не буде кого повертати», – зауважив Андрій Білецький.

Водночас нардеп зауважив, що людям, які проживають на територіях, які колись належали Україні, не цікава можливість повернення до складу теперішньої України.

«Людям завжди цікавий успішний проект. А цей проект, який ми зараз маємо, на жаль, назвати успішним державним проектом ми не можемо. Тому й очікувати цікавість українців з іншої сторони до нас просто немає жодної можливості», – заявив Білецький.

Та він не виключає, що колишні території України можуть повернутися до її складу.

«Це можливо. Будучи студентом, я обійшов усе узбережжя Кавказу. Це безумовно українська територія. Етнічно й ментально дуже відрізняючись від Росії. Історичну пам’ять й історичну цікавість розбурхати можна, якщо в нас буде успішний та ефективний національний проект українська держава», – підкреслив гість програми.

Обранець додав, що успішна українська держава – це також можливість повернути Крим і Донбас.

«На окупованих територіях України є велика частина проукраїнського населення. Не переважаюча більшість, але це значимий відсоток населення. Думаю, можна говорити про 25-30%. Але тільки успішний проект Україна буде найкращим аргументом для цих людей. Проте аргументи аргументами, але велику роль відіграє «гола» сила. Росія забирала це «голою» силою. Не референдумами, не якимись соціологічними замірами. Тому повертати ці території доведеться таким же шляхом», – акцентував Андрій Білецький.

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Святкують його в річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки 1919 року.

На своїй сторінці у Facebook Президент Петро Порошенко написав, що досвід національно-визвольної боротьби та українського державотворення початку ХХ століття має ще один важливий для нас вимір – тепер ми зобов’язані не повторити помилки наших попередників і зробити правильні висновки з уроків історії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 13:37 :28