Новини » Суспільство

Відомий український гурт отримав позов до суду – від них хочуть мільйон

Учасники гурту «Антитіла». Фото: facebook.com/antytilaofficial

Відомий український гурт «Антитіла» отримав позов до суду. Позивач звинувачує їх у плагіаті.

Про це пишуть музиканти у Facebook.

«Сергій Лапковський висунув претензію гурту «Антитіла», що нібито вони, під час створення своїх композицій, використали його патент на корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду», – йдеться у повідомленні.

У позові йдеться про понад мільйон гривень.

Музиканти пояснили, що до них позиваються шахраї. Вони скористалися недосконалістю українського законодавства у сфері авторського права та патентів і фактично «група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть».

«Це буде перша подібна судова справа у світі, що побудована на виданому державними органами патенті не на винахід, а фактично на теорію, яка не підкріплена доказами. Створити прецедент – саме це кінцева мета Лапковського С.О., і його подільників для подальшого збагачення на музикантах України», – пояснили у повідомленні.

«Антитілам» пропонували заплатити певну суму, і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з'явитися судовий прецедент, а об'єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі», – прокоментував лідер гурту Тарас Тополя.

Відкрите судове засідання відбудеться 23 січня у Подільському районному суді Києва.

Читайте також: Олег Винник здійснив мрію своєї прихильниці

Loading...