Новини » Політика 21 січня, 2019, 22:20
У Єврокомісії кажуть про прогрес в напрямі зміни законодавства щодо Північного потоку-2

Віце-президент Європейської комісії Марош Шефчовіч відзначив прогрес у напрямі зміни законодавства, яке має ускладнити будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це він заявив на прес-конференції у понеділок в Брюсселі після проведення тристоронніх газових переговорів, – повідомляє «Європейська правда».

«Єврокомісія залишається повністю відданою зміні газової директиви. Будучи чесним, ми дуже вражені Болгарським та Австрійським головуванням щодо цього питання. Тому що прогресу, на який ми могли надіятися у комісії, досягнуто не було», – сказав Шефчовіч.

«Тепер у нас на столі нові пропозиції від Румунії. Ми вивчили пропозицію і бачимо, що вона стосується невирішених питань, які піднімали країни-члени. Я вірю, що з цими пропозиціями загальний підхід можливий на початку лютого, і це відкриє двері до тріалогу ще до проведення виборів до Європарламенту у травні», – сказав віце-президент ЄК.

За його словами, Єврокомісія прагне отримати узгоджений набір енергетичних правил ЄС, які застосовуватимуться до морських трубопроводів, як це відбувається у випадку з наземними трубопроводами.

«Зараз ми є у ситуації, коли комісія не бачить жодних перепон для імплементації таких правил ЄС», – додав Шефчовіч.

Румунія, почавши 1 січня шестимісячне головування в Раді ЄС, вирішила пришвидшити роботу в напрямку зміни законодавства, яка б ускладнила будівництво російського газопроводу «Північний потік-2». Пропозицію Бухареста, за неофіційною інформацією, підтримало 13 країн ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 05:05 :55