Новини » Львів 21 січня, 2019, 15:59
У Львові стартує сезон позапланових перевірок димовентиляційних каналів, – Сергій Бабак
Фото: city-adm.lviv.ua/Олександр Мазуренко
Фото: city-adm.lviv.ua/Олександр Мазуренко

Відсьогодні, 21 січня, у Львові розпочинається сезон позапланових перевірок справності димовентиляційних каналів та наявності витяжки в будинках, які обладнані пічним та газовим опаленням, через нещодавні отруєння чадним газом.

Про це на брифінгу розповіли представники Львівської міської ради, повідомляє кореспондент IA ZIK.

Заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак зазначив, що, враховуючи нещодавні випадки отруєння чадним газом, буде проведена позапланова перевірка димовентиляційних каналів.

«Перевірки організовують голови райадміністрацій, фахівці обійдуть кожен будинок, як це робиться двічі на рік. Закликаємо власників відомчих будинків, ЖБК і ОСББ розпочати негайно цю роботу, щоб усе перевірити. Оскільки самовільно ми не можемо зайти у квартиру і проводити перевірку, то очікуємо співпрацю з мешканцями Львова. Зазвичай перевірки проводиться так: працівники ЛКП дзвонять у квартиру, якщо їх пускають, йдуть перевіряти. Та, на жаль, є випадки, коли люди свідомо не впускають представників ЛКП і відмовляють у проведенні перевірки, бо знають, що газові прилади у їхніх домівках несправні, або ж – вони провели певні незаконні дії, що спричинюють неправильну експлуатацію цих приладів. Тому наголошуємо, що безпека людей у їхніх ж руках, та якщо вони цього не зрозуміють – такі випадки будуть продовжуватися», – сказав Сергій Бабак.

Також, за словами заступника, сьогодні і в найближчі дні розвісять довідки щодо елементарних правил поводження з газовими приладами у кожному львівському подвір’ї.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький повідомив, що з початку 2019 року у Львові трапилося сім випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждало 19 осіб, з них шість – діти. А також є два летальні інциденти.

«Акцентую увагу на тому, що із цих семи випадків – один через недостатню тягу, а шість через порушення споживачем типової інструкції з безпечного користування газовими приладами, тобто з особистої необережності», – сказав Віктор Іваніцький.

Технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан розказав, що зазвичай причиною нещасних випадків, пов’язаних з чадним газом, є відсутність тяги у димоходах, несправність чи неправильна експлуатація газових приладів та нерегулярна перевірка димовентиляційних каналів.

«Чадний газ утворюється тоді, коли є недостатній притік свіжого повітря. Але люди мають стереотип мислення: якщо я відкрию вікно, то в приміщення потрапить холодне повітря і мені стане холодно. А це неправильно. Тому що там, де відбувається горіння, має бути притік свіжого повітря. Бо якщо не буде свіжого повітря – кисню, то не буде і горіння, і з часом людина перестане дихати. Тому основна вимога – притік свіжого повітря через вікно, двері і чистий вентиляційний канал без жодних вентиляторів.

Також хочу сказати, щоб ті люди, які здають квартири в оренду, розуміли всю відповідальність і також дбали про тих мешканців, які приїжджають до Львова. Тому що складається враження, що вони на цьому заробляють, а в кінцевому результаті страждає і влада, і ситуація в місті нагнітається через те, що хтось не вміє правильно поводитися з газовими приладами. Тому відповідальність на власнику квартири, саме він має забезпечити безпеку: викликати сажотруса, працівника газової служби», – пояснив Павло Сербан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 13:52 :54