Новини » Світ 21 січня, 2019, 10:47
У Брюсселі відбулася прем’єра документального фільму про «українську Венецію»
Вилкове з висоти ©Yuriy Buriak
Вилкове з висоти ©Yuriy Buriak

У Брюсселі в рамках міжнародного проекту «Bridges. East of West» з успіхом пройшов показ документального фільму Олександра Течинського «Дельта», який присвячений життєвому укладу жителів «української Венеції» Вілково у дельті Дунаю.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Зйомки проводилися впродовж двох зим. Ми свідомо обрали цей час, який є вільним від туристів та літньої метушні. Ми показали те, що хотіли показати – як люди живуть і працюють наодинці з природою, зберігають свій уклад і традиції», – зазначив під час обговорення перегляду автор стрічки.

Фільм вражає силою людських образів, які побачив та відобразив у стрічці документаліст. Відповідаючи на запитання глядачів, чому люди, які знаходяться в кадрі, ніколи не дивляться в камеру, Олександр Течинський пояснив, що вони просто не звертали уваги на те, що він веде зйомку. Адже автор стрічки на час роботи став одним з них – важко працював на заготівлі очеретяної тростини або деревини, ставив сітки та ловив рибу, та інколи знімав на камеру.

Цікаво, що прем’єрного показу цієї стрічки її герої ще не бачили, тож Олександр Течинський має намір особисто привезти її у Вілково.

«Це не єдина тема. Резонанс отримала ще одна наша стрічка – «Все палає», присвячена подіям на Майдані. Зараз ми працюємо з військовою темою, на Донбасі, часто – на самому «нулі». Мабуть, ця тема ще довго буде актуальною для України», – сказав Олександр Течинський, цитує видання.

Підбиваючи підсумок участі українських митців у проекті «Bridges. East of West», Посол України в Бельгії Микола Точицький подякував глядачам у залі за активну участь та інтерес до події.

«Фестиваль дозволив нам будувати мости взаєморозуміння, але це саме те, що ми намагаємося робити впродовж останніх 27 років. Українські стрічки викликали активне обговорення, великий інтерес до України та до подій навколо неї. Щоб збудувати такі духовні мости, ми маємо говорити про минуле, сьогодення і про майбутнє. Дякую компанії Артхаус Трафік, яка організувала цей фестиваль, та Жюльет Дюре, директору кінотеатру BOZAR. Без їхньої підтримки це свято не могло б відбутися», – зазначив український дипломат.

В рамках проекту у Брюсселі глядачам були також представлені художні стрічки – драма Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» та класика українського кіно – «Астенічний синдром» Кіри Муратової.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 11:38 :12