Новини » Київ 21 січня, 2019, 14:55
Тариф за обслуговування будинків та прибудинкових територій замінено на плату за договором, – КМДА
Петро Пантелеєв. Фото: kyivcity.gov.ua
Петро Пантелеєв. Фото: kyivcity.gov.ua

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що був ухвалений у 2017 році, поняття «тариф на утримання будинків» перестав існувати. Відтепер введено плату за надані послуги, яка зазначаються в договорі між мешканцями будинку і виконавцем послуг.

Про це в коментарі одному з українських видань повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає офіційний портал Києва.

За його словами, існуючі договори з обслуговуючими компаніями діють, доки не будуть укладені відповідні договори на послугу з управління багатоквартирним будинком.

«Ціна послуг з утримання будинків і прибудинкових територій становить 5-6 гривень за один квадратний метр і множиться на площу квартири. Ця ціна враховує необхідні витрати компаній, і вона істотно нижча у порівнянні з більшістю цін комерційних підприємств. Сьогодні комунальні підприємства не є монополістами на ринку. Якщо говорити про площу обслуговування житла, то близько 50% – під опікою комерційних компаній», – пояснив Пантелеєв.

На запитання про якість роботи заступник голови КМДА зауважив, що рівень сервісу залежить від грамотного менеджменту і професіоналізму людей, а не від форми власності підприємства.

«У будь-якій сфері є як негативні, так і позитивні приклади. Але головне, що сьогодні у людей є вибір: зібравшись і ухваливши рішення на рівні багатоквартирного будинку, мешканці можуть вибрати нову керуючу компанію, якщо робота нинішньої не влаштовує», – розповідає Петро Пантелеєв.

Він також зауважив, що споживачі можуть вибрати перелік послуг, які повинні входити в квартплату.

«Цей процес, на мій погляд, не повинен бути примусовим або проходити в умовах якихось дедлайнів. Люди часто запитують: якщо ми не оберемо керуючу компанію, то нас перестануть обслуговувати? Я завжди відповідаю, що ніхто припиняти обслуговування будинків не буде – комунальні підприємства продовжують працювати за відповідну об’єктивну ціну. Але і нав’язувати послуги комунальних підприємств теж ніхто не збирається – у мешканців є вибір», – підсумував заступник голови КМДА.

Нагадаємо, раніше Петро Пантелеєв запевнив, що вартість послуг комунальних ЖЕКів не зростатиме.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 04:38 :11