Новини » Політика 21 січня, 2019, 23:45
Сергій Фурса пояснив, як газові контракти Тимошенко вдарили по курсу гривні
ZIK
ZIK

Девальвація гривні з 8 до 28 – це наслідок тих цифр, які закладалися в газовому контракті. 14 мільярдів просто вийняли з економіки України і передали «Газпрому». Воно не могло не позначитися на курсі гривні.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Гість програми, коментуючи газові угоди Тимошенко, зазначив, що на той час в Україні були серйозні проблеми.

«Усі пам’ятають, що у той час були проблеми. Усі пам’ятають, що Ющенко не грав на боці Тимошенко. Вони грали один з одним. Можливо, він був на її стороні. Я цього не знаю. Але я знаю, що ті цифри, які ми отримали у результати контрактів, вони були критично негативними для України»,– заявив Сергій Фурса.

Інвестиційний банкір додав, що у першу чергу це вдарило по курсу гривні.

«Девальвація гривні з 8 до 28 – це наслідок тих цифр, які закладалися в контракті. 14 мільярдів просто вийняли з економіки України і передали «Газпрому». Воно не могло не позначитися на курсі гривні. Воно не могло не позначитися на шаленому торговому дефіциті. І на дефіциті бюджету, який ми мали у 2013-му році. Тому так, ситуація була важка»,– акцентував банкір.

За словами Фурси, можливо, у той час тиск на Україну здійснювала Європа. А от щодо тиску Росії, додає експерт, можна і не сумніватися.

«Тиск був. Росія зробила усе для того. Але в результаті ми отримали дуже невигідний контракт. Юридично він зобов’язував Україну виконувати певні речі, від яких ми не могли відмовитись. Ба більше, що знижку ми отримали лише на перший рік. Але навіть зі знижкою ціна газу в Україні була така ж, як і в Німеччині. Тому контракт був невигідний»,– прокоментував Сергій Фурса.

Нагадаємо, Росія і Європейська комісія приступили до консультацій перед тристоронньою зустріччю, де обговорюватимуться перспективи транзиту російського газу через Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 09:27 :11