Новини » Політика 21 січня, 2019, 21:05
Письменниця визнала, що світоглядно українці ще не відірвалися від російського народу
ZIK
ZIK

Коли ми слухаємо російську музику, читаємо російських письменників і дивимося російські вистави, то відчуваємо єдність саме з цим народом.

Це зауважила письменниця Лариса Ніцой у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Письменниця пояснює, що значна частина українців ще й досі є споживачами російського продукту, зокрема телесеріалів та інших телешоу, через те, що досі світоглядно не відокремилися від російського народу.

«Українці ментально й світоглядно ще не відірвалися від росіян. І коли ми слухаємо російську музику, читаємо російських письменників і дивимося російські вистави, то відчуваємо єдність із цим народом. Тоді як російський народ вже давно нас зрадив. Тому особисто я вже давно поставила для себе високу стіну і відгородилася від цієї країни, тоді як частина українців і досі не провела для себе такої чіткої межі», – констатувала Лариса Ніцой.

Вона також зауважила, що навіть той культурний продукт, який створюється українцями, але російською мовою, збагачує, передусім, культуру Росії, а не України.

«Наприклад, Микола Гоголь, який народився в Україні, на Полтавщині, чомусь вважається класиком російської літератури. А все через те, що він свій продукт творив російською мовою.

Тоді як протилежний випадок – Марко Вовчок – класик української літератури, але є росіянкою. Вона писала твори українською мовою, а тому належить до українських письменників. Тобто митець збагачує ту культуру країни, мовою якої він пише свої твори», – підкреслила Лариса Ніцой.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності ухвалив рішення винести законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної на розгляд ВР у другому читанні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:39 :42