live
Новини » Світ

Протести в Афінах проти угоди з Македонією завершилися сутичками й арештами

Сутички під час протестів в Афінах проти угоди з Македонією про перейменування колишньої югославської республіки. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Протести в Афінах проти угоди з Македонією про перейменування колишньої югославської республіки завершилися сутичками і арештами.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Ekathimerini.

Групи людей у масках намагалися потрапити до монументу могили Невідомому солдату та на відкриту парковку біля будівлі парламенту, і до самої будівлі.

Вони кидали в поліцейських різні предмети, коктейлі Молотова, фарбу і димові шашки. Поліцейські у відповідь застосували сльозогінний газ.

Правоохоронці повідомили, що у сутичках постраждали 25 поліцейських, двоє із яких отримали опіки, а інші травми від предметів, які кидали протестувальники. Поліція стверджує, що сім осіб були заарештовані на площі Синтагма.

Окрім поліцейських, чотири людини були госпіталізовані через проблеми із диханням після розпилення газу. Також повідомляється, що протестувальники побили фотографа і вкрали його обладнання. Троє інших фотографів також були отримали травми, але відмовилися від госпіталізації.

За даними поліції, у протестах взяли участь 60 тисяч, а до столиці приїхали понад 600 автобусів, переважно з півночі країни, яка межує з Македонією.

Нагадаємо, голосування за угоду з Македонією в грецькому парламенті відбудеться цього тижня. Очікується, що уряд зуміє отримати підтримку більшості депутатів.

В обмін на відмову Македонії від старої назви та перейменування на Республіку Північну Македонію Афіни пообіцяли зняти вето на бажання Скоп’є приєднатися до НАТО і Європейського Союзу.Loading...
Loading...
Loading...