Новини » Світ 21 січня, 2019, 2:52
Президент Чехії заявив, що не боїться «жорсткого» Вrexit
Президент Чехії Мілош Земан і Михайло Тяско, який входить до керівництва Всесвітньої ради підкарпатських русинів. Фото: Михайло Тяско/Facebook
Президент Чехії Мілош Земан і Михайло Тяско, який входить до керівництва Всесвітньої ради підкарпатських русинів. Фото: Михайло Тяско/Facebook

Єврокомісія після майбутніх в Євросоюзі в травні виборів в Європарламент має перестати позиціонувати себе як європейська держава, а вихід Великої Британії з ЄС обидві сторони постараються зробити максимально взаємоприйнятних.

Про це в неділю заявив президент Чехії Мілош Земан в інтерв’ю відеопорталі празької газети Blesk, – повідомляє УНН.

«ЕК – це бюрократичний (що складається з чиновників – ред.) орган, але вона веде себе так, як ніби є європейським урядом... Насправді урядом Євросоюзу є Європейська рада, що складається з президентів і прем’єрів (держав – членів ЄС). Тому, як сподіваюся, ЄК (після обрання нового складу Європарламенту) злегка отримає по голові і хтось пояснить її членам, що вони лише чиновники», – зазначив господар Празького граду.

Земан впевнений, що Євросоюз і Великобританія зможуть розійтися, оптимізувавши негативні наслідки цього кроку. У цьому зацікавлений Лондон і ті 27 держав, що залишаються в організації Європи.

«Поки програють Великобританія і Євросоюз», – підкреслив президент Чехії. Він сказав, що в кінці кінців обидві сторони домовляться, тим більше що процес виходу королівства зі складу організації затягується через відмову британського парламенту затвердити досягнуту Терезою Мей угоду з ЄС.

Земан висловив задоволення роботою уряду республіки, яке підготувало і внесло для прискореного утвердження в національному парламенті законопроект на випадок «жорсткого» Вrexit. Головним пріоритетом кабміну став захист чеських громадян в Великобританії. Документ передбачає, що у відносинах між Прагою і Лондоном до кінця 2020 року нічого не зміниться.

Законопроект встановлює перехідний період до 31 грудня 2020 року. Протягом майбутніх двох років підданим британської корони в республіці будуть забезпечені права громадян інших держав Євросоюзу. В іншому випадку після 29 березня 2019 року, коли Лондон має намір покинути організацію, вони виявилися б у положенні іноземців з третіх країн і не змогли б легально працювати без спеціальних дозволів, а також користуватися соціальними пільгами, включаючи страхову медицину.

Як повідомлялося, 25 листопада минулого року країни-члени ЄС схвалили проект договору про Brexit, що регламентує ключові питання виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС. Однак 14 січня британський парламент відмовився його ратифікувати.

Європейська комісія вже розробила план заходів на випадок Brexit без угоди. Передбачено 14 заходів, які необхідні для обмеження шкоди, що може бути спричинена реалізацією сценарію «без угоди». Передусім мова йде про торгівлю, транспортне сполучення та фінансову сферу.

У випадку Brexit без угоди узгоджений раніше перехідний період до 2020 року скасовується, що може спричинити проблеми для понад трьох мільйонів громадян ЄС, які мешкають у Великобританії, а також для мільйона британців у Євросоюзі. Єврокомісія виступає за те, щоб держави-члени ЄС погодили надання статусу підданим Великобританії для узгодження соціальних виплат та медичного страхування. Вихід Великобританії з ЄС запланований на 29 березня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 06:01 :39