Новини » Економіка 21 січня, 2019, 15:20
Палій: Замість інвестицій у видобуток власного газу, ми віддавали гроші Росії
ZIK
ZIK

Згідно газової угоди, яку підписали Юлія Тимошенко та Володимир Путін, Україна була зобов’язаною купувати у Росії 52 мільярди кубометрів газу за космічними цінами. Така кількість ресурсу нам непотрібна, адже зараз купуємо уп’ятеро менше – близько 10 мільярдів кубометрів. Однак, це підірвало потенціал українських компаній. Адже замість того, щоб вкладати кошти у власний видобуток, ми віддавали їх Росії за непотрібний ресурс.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Олександр Палій.

Він наголосив: Україна купує не російський газ. Мовляв, не має значення, де добувають цей товар, до того ж, ймовірно, значна його частина йде з Норвегії.

«Маємо справу з продавцями швейцарцями, французами, німцями, та не маємо жодних відносин з Росією. Вона фізично не може нам перекрити газ. Це правда життя», – підкреслив Палій.

Переговори ж про транзит газу через українську систему ведуться через те, що 10 років тому була укладена «злочинна угода», за якою, фактично, товар Україні продавали по 500 доларів, у той час, коли Німеччина отримувала його по 300. 

«У 2012 році, згідно угоди, вартість була 503 долари. Реально ця ціна не сплачувалась, тому що йшла знижка у 100 доларів, за яку Янукович продав Чорноморський флот», – наголосив Палій.

«Цікавою», на його думку, була й угода щодо вартості транзиту, яку Україна недотримувала.

Водночас, він зазначив: коли заявляють, що Україна не підвищує видобутку газу, це неправда. Наша держава здійснює такі кроки, хоча й дуже незначно – на 1,5%.

«Це підвищення дається настільки важко, тому що за угодою Тимошенко та Путіна, Україна була зобов’язаною купувати 52 мільярди кубометрів. Та вони нам були непотрібними, адже зараз, реально, Україна купує 10 мільярдів кубометрів», – розповів Палій.

Відтак, на його думку, саме цей непотрібний газ, який ми отримували «за космічними цінами», підірвав інвестиційний потенціал українських компаній.

«Замість того, щоб десятиліттями вкладати гроші у власний видобуток, кошти висмоктувались цією газовою угодою», – підкреслив Палій.

Як повідомлялось, Росія і Європейська комісія приступили до консультацій перед тристоронньою зустріччю, де обговорюватимуться перспективи транзиту російського газу через Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:39 :07