Новини » Політика 21 січня, 2019, 18:59
Ніцой повідомила про депутата Ради, який відмовляється розмовляти українською мовою
ZIK
ZIK

Ця влада ніяк не захищає українську мову. Ніяк! Її треба негайно змінювати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила письменниця Лариса Ніцой.

Гостя програми підкреслила: питання мовної політики має регулюватися законодавством, а сам закон про мову зараз є вкрай потрібний Україні.

«Все потребує врегулювання. Економіка має свої закони. Охорона здоров’я має свої закони. Освіта також має свої закони. Тобто все має якісь правила, за якими визначається, що можна, а що – ні. Те саме стосується і мови. В усіх країнах це питання врегульоване. І в нас воно також повинне бути врегульованим», – наголосила Лариса Ніцой.

Письменниця додала, що день у день вона ходить по кабінетах високопосадовців і бачить, що питання мови блокується.

«Наприклад, моє останнє звернення у Генеральну прокуратуру. Ми з юристами зібрали докази, де Лілія Гриневич у публічному просторі говорить про навчання мовами меншин у державних комунальних закладах. Але навчання мовою меншин у нас за законом може бути в якихось інших структурах, але не в державних і комунальних. Тому це порушення. Ми звернулися щодо цього порушення у ГПУ, там справу направили у розслідувальне бюро. Бюро відповіло, що ніяких порушень немає.

Також на одному з ефірів депутат Медведчука Німченко почав розмовляти російською мовою. Але ж він посадова особа! У законі чітко йдеться про те, що посадова особа в публічному просторі зобов’язана говорити державною мовою. Є і відповідне рішення КСУ. Та Німченко відмовляється говорити державною мовою в публічному просторі. Він каже, що рішення Конституційного Суду – це «фількіна грамота». Ми знову подаємо звернення у ГПУ щодо посадової особи, надаємо докази з ефіру, а ГПУ направляє звернення в розслідувальне бюро, звідки мені приходить відповідь, що наші докази слабенькі, а Німченко не порушує закону», – розповіла Лариса Ніцой.

Вона обурюється, що правоохоронці не змогли покарати посадовців за порушення закону України.

«Є Кримінальний кодекс! Однак для ГПУ Кримінальний кодекс нічого не значить. Ось так ця влада захищає мову. Ніяк! Її треба негайно змінювати», – заявила письменниця Лариса Ніцой.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності ухвалив рішення винести законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної на розгляд ВР у другому читанні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:10 :38