Новини » Політика 21 січня, 2019, 14:05
Неретін: Зараз Держкіно забороняє фільми з РФ поступово, а не так як раніше – «пачками»
ZIK
ZIK

У 2015 році був ухвалений закон, дія якого поширилась і на сферу кіно. У тому ж році було заборонено понад двісті кінострічок з РФ. З кожним роком кількість заборон зменшується і вже у 2018 році ця цифра становила 139 фільмів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

«З 2015 року російські фільми ми забороняли «пачками». А зараз подібні заборони працюють за залишковим принципом. Тому у 2018 році в Україні заборонили 139 кінострічок. І, можливо, що у 2019 році буде ще менше стрічок, які ми заборонимо», – сказав Неретін.

Але, за його словами, варто враховувати і те, що українські спецслужби постійно вводять нові заборони щодо конкретних російських акторів. Відповідно, цифра щодо заборон фільмів теж від цього може залежати.

«Зараз поповнюється список акторів, яким заборонено в’їзд до України з РФ. Тому перелік заборонених фільмів може коливатись. Саме за цей відбір відповідає Мінкультури та Служба безпеки України. Тому і Держкіно діє лише згідно закону, який був ухвалений у 2015 році, і бере до уваги лише їхні висновки», – зазначив він.

Також перший заступник голови Держкіно розповів, що головною причиною того, чому минулого року були заборонені 139 серіалів та фільмів, став якраз перелік осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України.  Що ж до експертної комісії при Держкіно, то вона має право розглядати окремі стрічки, але, переважно, опираючись на висновки українських спецслужб.

«Є окремі стрічки, які аналізує наша експертна комісія, але їх значно менше, ніж тих, які автоматично забороняються відповідно до закону. Адже саме спецслужби переглядають і аналізують кінофільми на предмет присутності у них пропаганди ФСБ чи органів безпеки РФ», – наголосив Неретін.

Нагадаємо, голова Деpжавного агентства Укpаїни з питань кiно Пилип Iллєнко заявив про те, що у 2018 pоці в Укpаїнi забоpонили демонстpувати 139 фiльмiв i сеpiалiв. Сеpед них є сучаснi pосiйськi сеpiали «Штpафбат», «Балада пpо бомбеpа», «Останнiй бiй майоpа Пугачова», «Агент особливого пpизначення 3», «Заходь – не бiйся, виходь – не плач».

До списку потpапили також повнометpажнi стpiчки «Легенда № 17» пpо pадянського хокеїста Валеpiя Хаpламова, «Нiчна ваpта» i «Денна ваpта» Тимуpа Бекмамбетова, «Кохання у великому мiстi 2», «Євpопейський конвой» та iншi.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:01 :28