
Неефективність роботи правоохоронної системи України полягає в тому, що немає контролю за її діяльність. Це стосується усіх правоохоронних органів. Наприклад, у НАБУ було призначено аудиторів, але вони не працюють.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Ігор Луценко.
Він зауважив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, усі українські правоохоронні органи у певній мірі є антикорупційними.
«Темою нашої розмови могла б бути та цифра, яку ми чули попереднього тижня – про конфіскацію 5 тисяч доларів корупційних статків посадовців. Це той результат, який я вважаю об'єктивним. Тобто є об'єктивним щодо спроможності нашої правоохоронної системи боротися з корупцією та політичної волі як правлячого політичного класу, так і міжнародних партнерів», – зазначив нардеп.
З його слів, частина тих антикорупційних реформ, які сьогодні декларуються, є нереалізованими, інша їх частина – хибні за своїм задумом, а деякі – «фейковими».
Окрім цього він висловив переконання, що справді ефективною боротьбою з корупцією є її запобігання, а не погоня за тими, хто вдало здійснив свої корупційні дії.
«У питанні правоохоронної системи проблема полягає в тому, що немає контролю за її діяльністю. Це стосується усіх – НАБУ, СБУ, САП, ГПУ та інших. Наприклад, у Національному антикорупційному бюро призначено аудиторів, але вони не працюють. Це нікому не потрібно – ні самому НАБУ, ні тим, хто так кричав, що потрібен його аудит», – переконаний Ігор Луценко.
Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір повторно передати генеральному прокурору Юрію Луценку подання про зняття недоторканності з депутата Верховної Ради Ярослава Дубневича для внесення в парламент.