Новини » Політика 21 січня, 2019, 12:51
Мамка: Перед виборами на білбордах панує абсолютний нонсенс
ZIK
ZIK

Попри вимоги законодавства, левова частка білбордів, на яких є політична реклама, не мають спеціальних розпізнавальних знаків. Незважаючи на порушення, зовнішню рекламу ніхто не демонтує.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник Головного слідчого управління МВС у 2016 році, заслужений юрист України Григорій Мамка.

Експерт звертає увагу на те, що робити і говорити – це різні речі. На білбордах можна написати, що газ буде у чотири рази дешевшим, але навряд чи це буде відповідати правді.

«Поки що фахівці не можуть оцінити план опозиціонерів. А те, що відбувається на білбордах – цілковитий нонсенс! Частина з них немає розпізнавальних знаків, які передбачені законом. Що ще дивно, чомусь їх ніхто не демонтує. Навпаки, місце під рекламу активно експлуатують політичні партії!», – обурюється Григорій Мамка.

Він пояснює: політики безкарно розміщують інформацію, яка не відповідає дійсності.

«Інформацію, як клеїли на білбордах, так і роблять це далі, а крайнього у цьому нонсенсі ніяк не знайдуть», – коментує заступник Головного слідчого управління МВС у 2016 році.

Також експерт вважає, що кандидату у президенти Вілкулу не слід сподіватися на широку підтримку в східному регіоні.

«Пройшов час і багато речей змінилося. Сходу допомагали різні партії, зокрема, «БПП», «БЮТ». Фактично, електорат опозиціонерів розмився. Також не ухвалено рішення щодо голосування переселенців з Донбасу, які не мають реєстрації. Тут втрати голосів будуть колосальними», – додає Григорій Мамка.

Серед усього він зазначає, що сьогодні правоохоронна система України не може забезпечити безпеку у передвиборчій гонці.

«Останні заяви керівництва МВС стосуються того, що вони збирають інформацію стосовно порушення виборчого законодавства. Так не повинно бути. Має працювати рада, яка опрацьовуватиме зрадників, заяви тощо. Необхідно також брати до уваги інформацію від ЗМІ. Медіа вже розповідають про підкупи виборців. Треба ловити людей, документувати і відкрито говорити про прізвища. Після цього буде результат і, припускаю, всі кандидати зрозуміють, що так не проводиться передвиборча кампанія», – підкреслює експерт.

Він наголошує: якщо в партії відбувається відкритий розкол, то виборці розуміють, що ця політична сила немає єдиної думки.

«Спершу голоси електорату діляться між різними кандидатами у президенти від однієї партії. Втім, якась частина виборців засумнівається у політичній силі, у якій є розкол, а тому буде звертати увагу на інші партії і їх обіцянки», – пояснює Григорій Мамка.

Експерт переконаний, що попередній владний режим вже у минулому.

«Вперше в історії України ми маємо так багато кандидатів у президенти. Виборці розпорошені на сорок частин. На мою думку, порівнюючи Бойка і Вілкула, «Опоблок» більш асоціюється з першим. Вілкул наразі виглядає, як кандидат, який повинен переконувати виборців у тому, що він може дати», – додає юрист.

Нагадаємо, що «Опоблок» висунув Олександра Вілкула кандидатом на пост президента України. Кандидат вже представив свою передвиборчу програму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 06:08 :28