Новини » Політика 21 січня, 2019, 19:41
Лариса Ніцой заявила про нову загрозу для української мови
ZIK
ZIK

Мовний закон потрібен і для того, щоб захистити чистоту української мови від запозичених слів.

Це зауважила письменниця Лариса Ніцой у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Письменниця впевнена, що не потрібно нікого змушувати розмовляти українською мовою, натомість потрібно її популяризувати та поширювати. Але закон про функціонування мови однаково потрібен, адже такий документ є в усіх країнах, зокрема і в Росії.

«Сьогодні в Україні вже виникла загроза не тільки з боку російської мови та інших мовменшин. Закон потрібен ще і для того, щоб статтею про чистоту української мови захистити її від запозичених слів», – підкреслила Лариса Ніцой.

За її словами, зараз пішов значний перекос саме в англійську мову. До того ж запозичені слова масово нав’язують державні структури.

«Наприклад, сьогодні Міністерство освіти і науки щодня бореться з «булінгом». Але ж в нашій мові є українські слова – такі, як переслідування та цькування, які рівноцінно можуть замінити це запозичене слово. Тому мовний закон потрібен ще і для того, щоб убезпечити українську мову від англіїзації», – наголосила Лариса Ніцой.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності ухвалив рішення винести законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної на розгляд ВР у другому читанні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:47 :46