Новини » Економіка 21 січня, 2019, 17:57
Кушнірук заявив про існування прихованої субсидії
ZIK
ZIK

Щоб більшість українців змогли самі платити за газ, потрібно занизити ціну й таким чином приховано субсидіювати їх.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

За словами пана Кушнірука, зниження ціни на газ призведе до прихованого субсидіювання населення.

«Щоб більшість українців змогли самі платити за газ, потрібно штучно занизити ціну і таким чином приховано субсидіювати їх. Якщо буде занижена ціна, то значить що людина отримує приховану субсидію», – зазначив економіст.

Також пан Кушнірук погоджується з тим, що є певні ризики, пов'язані з монетизацією субсидій. Однак він вважає, що можливість втратити субсидію буде стимулювати використовувати гроші за призначенням.

«Є цікавий парадокс. Левова частка тих, хто не палить за комунальні послуги, це не ті, хто не може не платити, а багаті. Бідні люди переважно платять. Теоретично, якась частина використає ці гроші в інший спосіб, але це для них великий ризик, бо вони можуть втратити субсидію», – зауважив Кушнірук.

Окрім цього, пан Кушнірук спростував всі зауваження про те, що індексація пенсій відбудеться в березні через те, що тоді будуть президентські вибори. Він зауважив, що згідно з ухваленим законом така індексація буде здійснюватися щороку 1 березня.

«Вона буде здійснюватися практично для всіх пенсіонерів і буде перераховуватися з двох показників рівня інфляції і рівня зарплати за попередній рік. Цього неможливо зробити з 1 січня, бо даних щодо зарплат і інфляції ще немає. Це робиться саме з 1 березня, тому що на перерахунки потрібен час. Тому з цієї точки зору це не має ніякого відношення до виборів», – пояснив гість програми.

Як повідомлялося раніше, міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що вже з березня українцям виплачуватимуть субсидії готівкою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 04:03 :46