Новини » Суспільство 21 січня, 2019, 21:54
Кіборг: Я звичайна людина, яка пам’ятає слова своєї присяги
ZIK
ZIK

Кіборгами назвали тих, хто вистояв і не здався. Вони до останнього боронили те, від чого залишилися самі руїни. Захист Донецького аеропорту тривав аж 242 дні.

Про це йдеться в сюжеті програми «Перші про головне», що на телеканалі ZIK.

Альона Марченко, сестра кіборга, добре пам’ятає день, коли востаннє бачила брата. Від спогадів у неї досі стискається серце.

«Востаннє він сказав: «Якщо не стріляти, то, можливо, я не зможу захистити вас потім», – переповідає Альона Марченко, сестра Героя України Івана Марченка.

Герой України посмертно Іван Марченко, з позивним Мім, на фронті був з початку війни. До Донецького аеропорту потрапив 15 січня 2015 року – у момент найзапекліших боїв... І вже за чотири дні його поранили. Пожертвував чоловік собою, щоби побратими могли евакуюватися. Альона Марченко розповідає, що після відступу української армії з летовища, 21 січня, зв’язок із братом обірвався.

«Шукала довго... Дзвонила напряму сепаратистам. Пошуки тривали три місяці. Ночами я переглядала фотографії частин тіл. Згодом зі мною сконтактувалася волонтерка, яка забирала мертвих хлопців. Вона знайшла мого брата, я впізнала його по тату», – каже Альона Марченко.

Поранення, полон, втрата та зниклі безвісти – усе, що відбувалося на околицях Донецька й досі у голові, каже армієць із позивним Вальтер.

«Була спроба захопити населений пункт Спартак, але вона провалилась. Було захоплено шахту Бутовку. Весь цей час продовжувалися бойові дії. Кожен із нас продовжував вірити в те, що насправді аеропорт ще тримається», – пригадує військовик ЗСУ з позивним Вальтер.

Найзапекліші бої за Донецьке летовище розпочалися на початку січня 2015 року. 13-го січня окупанти знищили диспетчерську вежу, 19-го та 20-го бойовики висадили у повітря стіни нового терміналу.

Лише за першу частину січня, за офіційними даними, загинули 59 українських бійців. Усього у боях за донецьке летовище полягли понад 100 людей. Більше п’ятдесяти досі вважають зниклими безвісти. Оборона аеропорту тривала 242 дні. Тих, хто утримував позиції та не давав окупантам просунутися вглиб країни, пізніше назвали кіборгами.

«Я звичайна людина, яка пам’ятає слова своєї присяги. А кіборгом себе не вважаю», – коментує військовик ЗСУ з позивним Вальтер.

Стримані емоції, скутість, недовіра до близьких та оточуючих – це посттравматичний стресовий розлад, каже психолог Альона Шелестова. Більшість військовиків довго не може забути про війну.

«Війна змінює людину назавжди. Людині дуже важко повертатися у суспільство, якщо немає поваги, розуміння і соціальної підтримки. Ветеран не може повернутися до того стану, в якому був раніше», – запевняє психолог Альона Шелестова.

Нагадаємо, що сьогодні в українських аеропортах на честь кіборгів заграли військові оркестри.

Владислав Круглов, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:02 :45