Новини » Політика 21 січня, 2019, 15:57
Експерт: РФ може втратити технологічні можливості видобутку газу
ZIK
ZIK

Для збільшення видобутку газу Росії потрібно розробляти нові свердловини, а для цього у неї немає ані технологій, ані обладнання. До того ж вони – під санкціями. Тому РФ – під загрозою втрати можливостей видобутку цього ресурсу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Костянтин Матвієнко.

Він наголосив: через свою легковажність Європа сама відмовилась від диверсифікації газового постачання. Натомість США прагне продавати туди свій сланцевий газ. Тому Штати зараз є такими активними у цьому питанні.

«Однак, наразі для цього немає технічних можливостей, не збудовано терміналів. У цьому й полягає легковажність Європи. У Польщі є термінал, та в нього недостатній об’єм», – зауважив Матвієнко.

Мовляв, хоча керівництво Німеччини заявляло про такі наміри, та там навіть не почалось відповідне проектування. Тому Європа залежна від Росії.

«Коли Путін заявляє про зростання обсягів російського газу, він каже правду. Більше того. За таких обсягів газотранспортна система України залишається у грі. Інша річ, якщо на сьогодні вона є безальтернативна, то вже із «Турецьким потоком» та двома «Північними потоками» Україна стає просто одним із учасників», – вважає політолог.

Тож тут вже для нас виникає ситуація конкуренції. А європейські партнери, «як справжні ринковики», уже зважуватимуть, що для них буде дешевшим.

«Чесно кажучи, я сильно здивований тим, що європейці не розуміють: РФ може втратити технологічні можливості видобутку газу. Адже для того, щоб розробляти нові свердловини, потрібні технології та обладнання, яких у Росії немає. Вони досі перебувають під санкціями. Та все ж, якось ці санкції діють вибірково», – наголосив Матвієнко.

Для України, на його думку, існує величезна небезпека того, що РФ і Європа домовляться за нашими спинами і відправлять Україну на «нейтральну полосу».

Як повідомлялось, Росія і Європейська комісія розпочали консультації перед тристоронньою зустріччю, де обговорюватимуться перспективи транзиту російського газу через Україну.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:19 :20