Новини » Політика 21 січня, 2019, 15:52
Через зміну внутрішніх правил у ПАРЄ Україна втратила місця в комітетах
ПАРЄ. Фото: EPA-EFE/PATRICK SEEGER
ПАРЄ. Фото: EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ.

Таке рішення ухвалили в понеділок, повідомляє «Європейська правда».

За рішенням керівного органу ПАРЄ, у регламентному комітеті та комітеті з питань обрання суддів ЄСПЛ не може бути більше двох представників кожної з держав-членів. Досі в згаданих комітетах не було такого обмеження; їх склад формувався за пропозиціями політичних груп.

Завдяки цьому у регламентному комітеті було четверо українців – Володимир Ар’єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна та Сергій Кіраль (перший заступник голови комітету). Цей комітет мав особливу вагу, оскільки відповідав за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян до асамблеї.

Як розповів голова української делегації Володимир Ар’єв, у підсумку дискусії Бюро ПАРЄ «обнулило» перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця в комітеті.

«Було вирішено просто обнулити список, зараз у нас нуль місць у регламентному комітеті, і групи мають висувати нових кандидатів», – пояснив він.

Також постраждали українські представники у комітаті з питань виборів суддів ЄСПЛ (чотири депутати від України).

Варто зазначити, що через нові правила втратили місця у комітетах також представники низки інших держав. Однак за підсумками закритої дискусії на Бюро, у якій брав участь Володимир Ар’єв, він впевнений, що зміни спрямовані саме проти України через її роботу в регламентному комітеті.

«Це видається дрібною помстою за принципову позицію українців щодо зміни регламенту на догоду РФ», – заявив Ар’єв.

Нагадаємо, ПАРЄ проведе термінові дебати щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:08 :31