Новини » Політика 21 січня, 2019, 15:19
Без справжньої податкової реформи не можна припиняти мораторій на перевірки бізнесу, – Дерев’янко
Юрій Дерев’янко
Юрій Дерев’янко

Верховна Рада має ухвалити закон про введення мораторію на проведення перевірок малого і середнього бізнесу. Обмеження має діяти до проведення справжньої ліберальної податкової реформи.

Про це заявив один з лідерів партії «ВОЛЯ», народний депутат Юрій Дерев’янко, повідомляє прес-служба політика.

Він зазначив, що з початку року в Україні припинив діяти мораторій на проведення державних перевірок усіх господарюючих суб’єктів, який діяв з 2014 року.

«Фактично з 1 січня в Україні почався новий етап, коли до підприємців може прийти будь-який орган, фіскальний в тому числі, і почати перевірку з будь-якого питання. Одразу підприємці по всій країні відчули цей шалений тиск», – розповів Дерев’янко.

 

Відтак, політик разом з підприємцями та представниками партії «ВОЛЯ» розробив законопроект №9481 про продовження мораторію на проведення перевірок. Обмеження має діяти доти поки в Україні не відбудеться «справжня, реальна податкова реформа».

«Дерев’янко вважає, що ліберальна податкова реформа має полягати у скороченні кількості і розміру податків, щоб фіскальний тиск на ВВП був не 43%, як зараз, а принаймні – 30%, щоб всі могли чесно сплачувати податки, а фіскальна служба не використовувала свої повноваження для грабежу підприємців та отримання хабарів», – повідомили у прес-службі.

Окрім того, запропонований законопроект передбачає, що не менше 1% від загального обсягу видатків державного бюджету мають спрямовуватись на підтримку малого і середнього бізнесу.

Водночас, адвокат, громадський діяч, підприємець, активіст «ВОЛІ» та співавтор законопроекту Семен Кривонос повідомив: якщо минулого року було проведено 27 тисяч перевірок, то зараз вже заплановано понад 140 тисяч. При цьому, за його словами, встановлюються «абсолютно неприпустимі розміри штрафів». Водночас під час перевірок можлива й корупційна складова.

«Де гарантії того, що перевіряючий прийде і не конвертує у черговий хабар?», – заявив Кровонос.

Як повідомлялось раніше, Дерев’янко запропонував вирішення проблеми розмитнення автомобілів на євро реєстрації – запровадження ставки розмитнення у 10% від вартості автомобіля. На його думку, це принесе в бюджет понад 25 мільярдів гривень за рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 22:59 :43