Новини » Політика

Береза: Росія не виконує резолюції ПАРЄ, тому не може повернутися до організації

ZIK

У 2019 році Росія не повернеться у Парламентську асамблею Ради Європи. Адже країна не лише порушила міжнародне законодавство, напавши, зокрема, на Україну, а й не виконує обов’язкові резолюції ПАРЄ.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив член парламентської делегації ПАРЄ Борислав Береза.

«Під час сесії ПАРЄ ми порушимо питання, які стосуються безпосереднього України. Наприклад, сьогодні будуть вільні дебати стосовно того, що українців намагаються викинути деякі проросійські сили. На нашу думку, це така помста за те, що ми блокуємо повернення росіян. Вони хочуть витурити нас із комітетів асамблеї», – розповідає експерт.

Представники відверто проросійської позиції в ПАРЄ присутні в німецькій, угорській, австрійській делегаціях, запевняє нардеп і член української делегації.

«Йдеться не про абсолютно усю делегацію, а окремих людей, що підтримують Росію», – коментує Борислав Береза.

У 2019 році ПАРЄ буде без Росії, і це невідворотно, наголошує член української делегації.

«Якщо хтось думає, що росіяни відмовилися від повернення до асамблеї, то така позиція – недалекоглядна. В принципі, вони будуть робити усе, аби повернутися. Їм заважатимемо ми, адже будемо оспорювати їхні права», – підкреслює експерт.

Згідно регламенту росіяни не зможуть повернутися не лише як країна, що порушила міжнародне законодавство, анексувала Крим, окупувала частину Донбасу, а й як держава, що не виконує резолюції ПАРЄ, пояснює Борислав Береза.

«Жоден міжнародний орган, від ООН до ПАРЄ, не може примусити Росію щось робити. Але рішення, які ухвалюють в ПАРЄ – це резолюції, які обов’язкові до виконання у всіх країнах, що є її членами. Тому все, що тут вирішують, потім реалізується в інших державах. ПАРЄ важлива для Росії, бо тут з’ясовують, зокрема, питання санкцій», – зазначає член української делегації.

Рішення, які ухвалюють під час засідань у ПАРЄ, згодом стають законами, додає Борислав Береза. Тому, на його погляд, росіяни хочуть повернутися.

Нагадаємо, що у Страсбурзі стартує зимова сесія ПАРЄ. Серед питань, які порушуватимуть під час дискусій, є й ті, що стосуються ситуації в Азовському морі та у Керченській протоці. Так українське питання обіцяють обговорити у четвер, 24 січня.

Loading...