Новини » Політика 20 січня, 2019, 2:13
Сенатор США Грехем: Термінове відкликання військових США з Сирії створить «Ірак на стероїдах»
Сенатор США Ліндсі Грехем
Сенатор США Ліндсі Грехем

Сенатор США Ліндсі Грехем заявив у суботу, що він сподівається, що президент Дональд Трамп уповільнить виведення військових США з Сирії, поки ісламська держава не буде зруйнована, попереджаючи, що, якщо не буде продумано, виведення може створити «Ірак на стероїдах».

Про це повідомляє Reuters.

Виступаючи в Анкарі, Грехем також повідомив, що вважає, що начальник штабу США Джозеф Данфорд працює над планом з Туреччиною про перенесення курдських представників YPG (Відділ Народного Захисту, курдська міліція, – ред) з турецького кордону.

Як відомо, Трамп оголосив минулого місяця, що ісламська держава зазнала поразки в Сирії, і тому він відкликає війська США з країни.

Це рішення внесло нову невизначеність у восьмирічній сирійській війні і підштовхнуло шквал переговорів щодо того, як внаслідок цього «вакуум» безпеки в північній і східній частині країни буде заповнений, де в даний момент перебувають військові сили США.

Як приклад – виведення військ США з Іраку до кінця 2011 року, через дев’ять років після вторгнення під проводом США в 2003 році, залишило простір для зростання бойовиків ісламського держави, що спонукало США знову втрутитися.

Бомбовий напад на цьому тижні, який виконала бойова група терористів, вбив двох американських військовослужбовців і двох цивільних осіб, які працювали на американських військових на півночі Сирії, а також інших цивільних осіб.

Атака в Манбії виявилася найнебезпечнішою для американських сил в Сирії, оскільки вони були розгорнуті там з 2015 року. Місто знаходиться під контролем міліції, об’єднаної з курдськими військами, які підтримують США.

Залишається незрозумілим, коли сили США вийдуть з північної Сирії, де і Туреччина, і сирійський уряд Башара Асада готові заповнити «вакуум». Міліція YPG, об’єднана з бойовиками, що тримали під контролем Манбей у минулому місяці, запросила Ассада в район навколо міста, щоб запобігти потенційному турецькому нападу.

Ердоган заявив минулого тижня, що він обговорював з Трампом безпечну зону, яку Туреччина створила б у Сирії вздовж кордону.

«Є гарна новина: генерал Данфорд, я думаю, має план, над яким він працює з турецькими військовими, які можуть досягти цих цілей, і вони повинні витіснити елементи YPG з Туреччини», – сказав Грехем, додавши, що важке озброєння повинно бути відібране від курдських груп.

В свою чергу Туреччина каже, що YPG є терористичною організацією і є продовження Курдської робочої партії (РПК), яка є поза законом.

Грехем також повідомив, що політична рука YPG взаємопов’язана з РПК, яка вела десятиліття повстанського руху на турецькій землі.

«Відведення військ не окреслює пункти, які я зробив, не припинять війну проти ІДІЛ (Ісламська держава), й це стане причиної нової війни, – підкреслив він. – Ця війна стане неминучою для Туреччини, щоб піти в Сирію і прибрати збройні елементи, які вона вважає загрозою для її суверенітету».

Турецький представник повідомив Reuters, що Сполучені Штати повинні розглядати пріоритети Туреччини, а не YPG.

Переклад І.Филипіва

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 21:59 :50