Новини » Світ 19 січня, 2019, 16:05
Температура Світового океану досягла рекордних показників, – вчені б'ють на сполох
Фото: Вікіпедія
Фото: Вікіпедія

Попередній рік став рекордним для температури Світового океану. Якщо вона продовжить підвищуватися, це не обіцяє нічого хорошого.

У новому матеріалі, опублікованому в журналі Advances in Atmospheric Sciences, стверджується, що в 2018 році температура океанів досягла найвищих позначок з часу точних вимірювань, які почали проводити в 1950-х, пише naked-science.

Підвищення температури Світового океану в період з 2017 (колишні рекордні показники) по 2018 рік приблизно в 388 разів перевищує загальні виділення тепла Китаєм в 2017 році, згідно з дослідженням, опублікованим Інститутом атмосферної фізики при Китайській академії наук.

На глибині до двох тисяч метрів температура Світового океану обчислювалася за допомогою даних з різних вимірювальних пристроїв, таких як Argo – набір трьох плаваючих приладів, що вимірюють температуру і концентрацію солі у воді.

Слідом за 2018 і 2017 роками третім найгарячішим роком для океанських температур вважається 2015-й, за ним – 2016 й, а замикає п'ятірку лідерів 2014-й. І в цьому людська вина.

Зміна температури Світового океану – хороший спосіб усвідомити вплив людської діяльності на планеті, так як більша частина тепла, яка сконцентрована в парникових газах, поглинається океанами.

Потепління океанів може мати довгострокові наслідки. З нагріванням води рівні температури і вологості повітря також зростають, що може привести до підвищеної частоті і тривалості штормів і проливних дощів.

Підвищення температури океану також може прискорити танення морського льоду, що призведе до підвищення рівня моря і більш частих випадків прибережних повеней. Підвищена температура може знизити рівні кисню в воді, через що можуть утворитися так звані мертві зони, в яких не виживуть рослини і тварини. Якщо ж поверхня океану нагріється на два градуси Цельсія в цьому столітті, 99% коралових рифів Землі вицвітуть.

«Нові дані разом з великим об'ємом літератури служать додатковим застереженням – як для урядів, так і для громадськості – про те, що ми живемо в час неминучого глобального потепління,  – розповів провідний автор дослідження Ліцзінь Чен, доцент Інституту атмосферної фізики. – Потепління вже шкодить економіці і суспільству».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:56 :36