Новини » Регіони 19 січня, 2019, 14:03
На Франківщині у лісі виявили архів УПА
Ілюстративне зображення. Pixabay/jarmoluk
Ілюстративне зображення. Pixabay/jarmoluk

У місті Рогатин Івано-Франківської області 12 січня місцеві жителі виявили в лісі бідон з документами Української повстанської армії.

Про це йдеться на сайті Рогатинської міської ради.

Ймовірно, документи призначалися для головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Знахідка добре збережена і датується приблизно 1945 роком.

Зазначається, що жителі Рогатина Володимир Дзера, Василь і Тарас Веркальци виявили незвичайний бідон, закопаний на глибині 15-20 см, в лісі між селами Руда і Воронів. Усередині вони знайшли підручник історії і документи УПА.

Знахідку молоді люди віддали в місцевий історико-краєзнавчий музей Опілля для обробки фахівцями.

У четвер, 17 січня, у місто прибув генеральний директор Національного музею-меморіалу Тюрма на Лонцького (Львів) Руслан Забілого, щоб прийняти знайдені історичні матеріали, зайнятися їх вивченням, реставрацією і оцифруванням.

«Побіжний огляд знайденого дозволяє стверджувати, що матеріали містять дані про діяльність УПА на території Львівської, Тернопільської областей та Закерзоння. Можна припустити, що вони були передані для головнокомандувача Романа Шухевича, який довгий час знаходився на Рогатинщині», – йдеться на сайті міськради.

Серед знайденого – унікальний шарж головнокомандувача, ймовірно, виконаний чорнилом, низка документів радянського зразка, плакат на чеською мовою, звіти і протоколи служби безпеки, а також фінансова звітність і касова документація.

«Зараз складно сказати про те, якій структурі належав архів, адже є багато шифрів, які потрібно обробити. З’ясувати, звідки надходили ці документи, локалізувати територію по населеним пунктам, тоді можна буде говорити про рівень і характер цього архіву. Слід зауважити, що в бідоні міститься багато різних документів, які, ймовірно, збирали для керівництва підпілля з широкою території, ніж Рогатинщина», – зазначив Забіла.

Після реставрації матеріали будуть оцифровані, а цифрова копія – викладена на ресурсі архіву українського визвольного руху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 05:42 :57