Новини » Львів 18 січня, 2019, 13:37
Вгамувати апетити: Чому активісти позиваються про скасування надбавок меру Городка
Городоцька міська рада. Фото: wikipedia.org/Mykola Swarnyk
Городоцька міська рада. Фото: wikipedia.org/Mykola Swarnyk

Міські чиновники, які не реагують на звернення громадян (є рішення судів, якими дії посадовців визнані протиправними) та які фігурують у кримінальних провадженнях за фактом порушень при здійсненні закупівель за бюджетні гроші, не мають права отримувати надбавку до зарплати за виконання «особливо важливої роботи» в розмірі 50% від посадового окладу. Так вважають у ГО «Розвиток Городоччини», тому й подали судовий позов про скасування надбавки до зарплати для міського голови Городка Романа Кущака, згодом планують домагатися скасування надбавки і для його заступників.

Як пояснює голова ГО «Розвиток Городоччини» Андрій Галушка, серед основних обов’язків міського голови – забезпечення розгляду усіх скарг громадян до міської ради, однак мер із цим не справляється. «Ми зверталися до міського голови щодо неналежного стану доріг і мали банальні відписки, які ми оскаржили у судовому порядку. Суд встановив, що це є протиправні дії щодо розгляду наших звернень і міський голова порушив закон і Конституцію України та інтереси громадян, у тому числі членів ГО, які зверталися до міської ради зі своїми вимогами, – каже А.Галушка. – Відповідно, законодавство України прописує: якщо людина здійснює свою діяльність з порушеннями, вона не може мати надбавок за виконання особливо важливої роботи. Це прописано у постанові КМУ про встановлення заробітної плати посадовим особам органів місцевого самоврядування».

Зокрема, 22.11.2018 Восьмий апеляційний адміністративний суд виніс постанову у справі №857/1139/18, якою визнав бездіяльність міського голови Городка щодо розгляду звернення протиправною. Попередньо, 21.08.2018, Львівський окружний адміністративний суд виніс рішення у справі №813/1960/18, яким визнав дії міського голови Городка та Городоцької міської ради протиправними.

Як повідомив А.Галушка, активісти звернулися до міської ради і запитали: у чому суть надбавки і яка саме «особливо важлива робота» буде виконуватися керівниками міста? У відповідь отримали листа про те, що міська рада не затверджувала перелік робіт, віднесених до «особливо важливої роботи», а метою встановлення такої доплати є «постійне вдосконалення організації своєї роботи, підвищення професійної кваліфікації, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, ініціативність і творчість у роботі, а також захист прав працівників на гідну оплату праці залежно від посади, яку вона займає, рангу, який їй присвоєно, якості, досвіду та стажу роботи». У мерії також повідомили, що загальна сума виплаченої надбавки міському голові у період з січня до грудня 2018 року склала 48,7 тис. грн.

«Вважаємо, що це, згідно із постановою КМУ та Бюджетним кодексом, не тільки несправедливе використання коштів, а й обман громади і протиправне збагачення міського голови та його заступників», – коментує А.Галушка.

Активіст також нагадав: упродовж 2018 року ГО моніторила закупівлі, які проводила міська рада та зверталася з зауваженнями щодо порушень. За цими фактами правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень. Йдеться про капітальний ремонт вул. Валової, під час якого, припускають активісти, бюджету завдано збитків на понад 1 млн грн, а також про «сімейний підряд» під час будівництва каналізації на проїзді від вул. Підгір’я-Сагайдачного – Хоткевича у Городку, де тендер виграла приватна фірма, а роботи виконувалися засобами комунального водоканалу, бо керівники у близьких родинних зв’язках.

«За 2018 рік міський голова отримав близько 50 тис. грн у вигляді надбавки. А ще два його заступники. Загалом це понад 200 тис. грн на очільників міської ради. Для міського бюджету Городка це значні кошти. Якщо на ремонт деяких вулиць надається 80-100 тис. грн», – пояснює А.Галушка. Він вважає несправедливим те, що зарплата міського голови Городка у певні місяці 2018 року сягала 79 тис. грн при середній зарплаті трохи більше як 6 тис. грн у Городку.

Зараз ГО оскаржує рішення про надбавку до зарплати для міського голови. Далі буде доводити незаконність такої доплати і для його заступників. «Як пише законодавство, така надбавка встановлюється на певний термін часу, має бути очікуваний результат роботи та калькуляція щодо розрахунку даної надбавки. Цього всього немає. Це виключно спосіб збагачення, взагалі не враховується якість роботи. Надбавка надана на цілий 2019 рік без звіту міського голови. Окрім цього ідуть премії на цілий рік», – додає А.Галушка.

Львівський окружний адміністративний суд 10.01.2019 відкрив провадження в адміністративній справі за позовом ГО «Розвиток Городоччини» про скасування рішення Городоцької міської ради щодо встановлення у 2019 році міському голові Городка надбавки за виконання «особливо важливої роботи» в розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років.

Міський голова Городка Роман Кущак у розмові з кореспондентом IA ZIK запевнив, що його зарплата невисока і зараз становить 20 тис. грн, а надбавка за виконання «особливо важливої роботи» надається, бо «вся робота міського голови важлива».

«Якщо подали до суду, суд розгляне. Якщо рішення про премії приймалося, воно приймалося колегіально Городоцькою міською радою. Який суд може скасувати колегіальне рішення депутатів – буде цікаво подивитися на цей суд. У Городку середня зарплата працівників, які тут живуть і працюють, близько 10-15 тис. грн (насправді, за даними статистики, в області на листопад 2018 року середня зарплата 8192 грн, в Городоцькому районі за третій квартал 2018 – 7274 грн, – ZIK). Якби я пішов влаштуватися начальником цеху кудись, я би мав тих 17-20 тис. грн, скільки у мене зараз є. Чи заробітна плата міського голови є висока – не висока. Усе це моральні мародери крутять-викручують, видумують і надувають, – заявив Р.Кущак. – На руки я отримував 17 тис. грн до цього часу, у мене було 100% премії. Зараз депутати дали 150% премії – буде орієнтовно 20 тис. грн зарплати. Якщо це висока зарплата для міського голови, де кожен підпис має досить серйозне значення… Думаю, можливо, десь це висока зарплата, але у Городку – це не висока зарплата. Це середній рівень зарплати для того, щоб компенсувати ті зусилля, які людина затрачає, працюючи на цій роботі».

Водночас, запевнив мер, у 2018 році він справді отримав близько 80 тис. грн у місяць разом із відпускними та іншими виплатами. «Це була одноразова виплата. Виплати такого рівня є коли йдуть відпускні, надбавки на оздоровлення. Це законом визначені суми, які раз в році надаються», – пояснив мер Городка.

Наталія Степанів,
IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:49 :27