Новини » Суспільство 18 січня, 2019, 11:57
У Мінсоцполітики пояснили, що «гальмує» введення накопичувальної пенсійної системи

Без закону, затвердженого Верховною Радою, вводити накопичувальну пенсійну систему неможливо, тому нині відповідальність – за українським парламентом.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Очільник відомства, відповідаючи на запитання парламентарів щодо норми про накопичувальну пенсійну систему, яка мала набути чинності з 1 січня 2019 року, нагадав, що Закон про пенсійну реформу було прийнято у жовтні 2017 року. У ньому була норма, відповідно до якої уряд повинен був подати законопроект щодо введення накопичувальної пенсійної системи з 1 січня 2019 року.

«Що відбулося? За кілька місяців до цього вами, групою народних депутатів у кількості 57 осіб, було подано законопроект № 6677 про загальнообов’язкову державну накопичувальну систему. Які у нас були варіанти, виходячи з регламенту ВРУ? Подавати законопроект після жовтня ми не мали права за наявності вашого законопроекту», – звернувся Андрій Рева до парламентарів.

Він зазначив, що уряд погодився на депутатський законопроект за умови внесення до нього змін до першого читання. Проект закону № 6677 розглянув урядовий комітет, який його схвалив. З його слів, законопроект готовий до розгляду у ВРУ, проте досі його не винесли у зал навіть у першому читанні.

«Без закону, затвердженого Верховною Радою, вводити цю систему неможливо, тому сьогодні відповідальність – на вашій стороні. Ми готові підтримати введення накопичувальної системи, якщо це зробить ВРУ», –запевнив Андрій Рева.

Як повідомляли, експерт назвав суму коштів, необхідну для індексації пенсій у 2019-му році. 

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, для кого і на яку суму з 1 січня зросте пенсія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:36 :50