Новини » Львів 18 січня, 2019, 11:29
Суддя, який дозволив російську мову на Львівщині, претендував на посаду у Верховному Суді
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Зіновій Гавдик. Фото: facebook.com/havdyk.zinoviy
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Зіновій Гавдик. Фото: facebook.com/havdyk.zinoviy

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Зіновій Гавдик, який скасував рішення Львівської облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області за позовом людей Медведчука, у 2018 році претендував на посаду судді у Касаційному адміністративному суді Верховного Суду, однак безуспішно.

У вересні 2018 року З.Гавдик зареєстрував на сайті НАЗК декларацію за 2017 рік як кандидат на посаду судді Верховного Суду.

Зіновій Гавдик призначений на посаду судді Львівського окружного адміністративного суду указом Президента від 2008 року, раніше працював адвокатом.

16 жовтня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія судді України прийняла рішення про встановлення відповідності осіб вимогам до кандидата на посаду судді Верховного Суду та допуск їх до кваліфікаційного оцінювання у межах конкурсу, оголошеного Комісією 02 серпня 2018 року. У списку кандидатів – Гавдик Зіновій Володимирович. Однак, як виглядає, до останніх етапів конкурсу він не дійшов. У рейтингових результатах першого етапу кваліфікаційного оцінювання «Іспит» та у графіку співбесід з кандидатами на посади суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду його прізвища вже немає.

Відповідно до декларації за 2017 рік, у власності сім’ї З.Гавдика чотири квартири у Львові (площею 67,9; 138; 47,9; 81,6 кв м), одна з яких зареєстрована на самого З.Гавдика, три – на його дружину. У власності дружини також службове приміщення та гараж.

У користуванні судді є автомобіль Land Rover Discovery, 2014 року випуску, зареєстрований на ймовірну родичку – Гавдик Марію Михайлівну, та мотоцикл BMW K1600GTL (власник Кордонець Маркіян Георгійович). Дружина судді має у власності позашляховик Volkswagen Tiguan, 2015 року випуску.

За 2017 рік З.Гавдик задекларував 266 254 грн зарплати, а дружина 661 900 грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.

При цьому суддя З.Гавдик зберігає півмільйона гривень готівкою та 348 грн у банку.

Слід зазначити, що дружина судді працювала головним спеціалістом у ГУ Нацполіції Львівщини, звідки звільнилася наприкінці 2016 року, про що свідчить її декларація перед звільненням. Квартири та автомобілі набуті у власність у період, коли дружина ще не займалася бізнесом.

За даними youcontrol.com.ua, З.Гавдик є засновником адвокатського об’єднання «Презумпція», керівником якого є згаданий вище Кордонець Маркіян Георгійович.

Як повідомлялося, Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Зіновія Гавдика скасував рішення Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

З таким позовом до суду звернулись ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу», Сергій Іванов-Малявін та Роман Лихачов.

Натомість голова Львівської облради Олександр Ганущин повідомив, що на згадане рішення суду першої інстанції буде подано апеляцію.

Львівська облрада прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області на сесії 18 вересня 2018 року. «За» рішення проголосували 57 депутатів.

Депутати доручили ЛОДА вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій) – з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:27 :48