Новини » Суспільство 18 січня, 2019, 13:18
Щигликів, які помирали на кордоні України, випустили на волю
Фото: facebook.com/SFSofUkraine
Фото: facebook.com/SFSofUkraine

Пташок щигликів, яких незаконно намагалися вивезти з Борисполя до Йорданії, відпустили на волю.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він нагадав, що 15 січня у Борисполі митники затримали вантаж із 1600 живими птахами. Їх незаконно намагалися вивезти до Йорданії. Із моменту вилучення птахи перебувають на території кінного клубу «Магнат» під Києвом.

«Мінприроди разом із Інститутом зоології відразу рекомендували випустити їх на волю, оскільки за попередньою інформацією, птахів було виловлено із дикої природи», – розповів міністр.

Фото: menr.gov.ua
Фото: menr.gov.ua

Щоб це підтвердити, створили спеціальну комісію, однак все підтвердили.

Щоправда, до того часу вже встигло загинути 67 пташок.

Міністр наголосив, що Мінприроди не видавало жодного дозволу на вилов цього виду птахів із дикої природи та висловив сподівання, що правоохоронні органи відреагують на звернення Державної екологічної інспекції та відкриють кримінальне провадження, щоб з’ясувати всю історію походження птахів та притягнути до відповідальності осіб, причетних до контрабанди птахів.

Довідка.

Щиглик, щиголь (Carduelis carduelis) – птах родини вюркових. Довжина становить 12–16 см, вага – 16–22 г, забарвлення строкате, яскраве. Повсюдний в листяних та мішаних лісах, парках, садах.

Поширений у Європі, Північній Африці, Передній Азії і Західному Сибіру. В Україні гніздовий, перелітний, зимуючий. Поїдає комах-шкідників, насіння бурянів. Пісня – дзвінкі мелодійні трелі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:46 :54