Новини » Світ 18 січня, 2019, 10:45
Росіяни планують забруднити небо – показувати рекламу з космосу, яскравішу за зірки
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російський стартап StartRocket планує розмістити у космосі гігантські рекламні щити – настільки яскраві, що їх буде видно з Землі. Така ідея світлового забруднення вже викликала невдоволення астрономів.

За інформацією з офіційного сайту проекту, безліч крихітних кубів-супутників буде розміщено на орбіті (400-500 кілометрів, висота віддаленості Міжнародної космічної станції) для створення програмованого дисплея у нічному небі. Кожен супутник матиме своєрідне вітрило, здатне відбивати світло Сонця у вигляді одного пікселя. Оскільки куби будуть залежати від сонячного світла, зображення зможе відображатися тільки на світанку і у сутінках, а площа «білборда» складе 50 квадратних кілометрів, пише naked-science.

За словами керівника проекту Влада Ситникова, орбітальний дисплей можна запрограмувати на відображення логотипів для людей по всьому світу з шестихвилинними інтервалами, приблизно три або чотири рази на день. Творці стверджують, що «рекламний щит» можна буде використовувати у різних цілях: від реклами продуктів, знижок і спеціальних пропозицій брендів до термінового повідомлення населення під час відключення електрики і в разі надзвичайних ситуацій.

«Ми зможемо управляти брендами і подіями: Супербоул, Кока-Кола, Brexit, Олімпіада, Мерседес, ФІФА, Supreme і Мексиканська стіна. Економіка – це кров’яна система суспільства, а розваги і реклама знаходяться в її основі. Скоро ми будемо жити у космосі, людство почне переносити туди свою культуру», – запевнив Ситников.

Але науковці не раді таким перспективам. Перш за все в астрономів викликає занепокоєння збільшення світлового забруднення, яке може викликати орбітальний дисплей.

«Це загроза для проведення астрономічних досліджень з Землі. Кожен з цих рухомих світлових відблисків на нічному небі може перешкодити збирати фотони з космічних об’єктів», – заявив співробітник некомерційної організації» Міжнародна асоціація темного неба «Джон Барентін (John Barentine).

Крім того, проект збільшить кількість супутників у космосі, що, в свою чергу, підвищує ризики зіткнення.

StartRocket – не перший проект, який намагається відправити щось незвичайне на навколоземну орбіту. Раніше в Китаї пропонували побудувати штучний Місяць, щоб замінити вуличні ліхтарі в рамках заходів з енергозбереження. А в Японії хотіли запустити безліч супутників для створення штучного метеоритного дощу, щоб людям не довелося чекати справжнього. Проте жоден з цих проектів, включаючи орбітальний дисплей, поки не просунувся далі намірів. Система StartRocket ще не протестована (творці планують зробити це вже в цьому році, а пуск призначений у січні 2021 року).

Нагадаємо, на навколоземній орбіті накопичилось уже 7,2 тис. тонн сміття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 06:06 :44