Новини » Події 18 січня, 2019, 13:05
Проти німецького журналіста відкрили справу за підпал спілки угорців в Ужгороді
Мануель Оксенрайтер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Мануель Оксенрайтер. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Прокуратура Берліна відкрила провадження про підбурення до підпалу з обтяжливими обставинами проти німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера. Йдеться про підпал приміщення спілки угорців в Ужгороді в лютому 2018 року.

Про це пише Zeit Online, передає «Європейська правда».

Днями 28-річний поляк Міхал Прокопович повідомив Краківському суду, що німецький журналіст Мануель Оксенрайтер дав йому вказівку про напад 4 лютого 2018 року на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді.

Прокопович є одним з трьох підозрюваних поляків, які мають зв’язки з крайньо правим рухом «Фаланга», і які постали перед судом у справі щодо підпалу спілки угорців.

Оксенрайтер працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої «Альтернативи для Німеччини» Маркуса Фронмаєра. Після скандалу Фронмаєр оголосив, що розірвав контакт зі своїм радником Оксенрайтером.

За словами Фронмаєра, Оксенрайтер сам запропонував йому розірвати контракт, аби не компрометувати політика після звинувачень на свою адресу. «Ми розсталися за взаємною згодою», – сказав депутат.

Фронмаєр підкреслив, що припинення співпраці з журналістом не означає, що він вважає звинувачення на його адресу правдивими. Оксенрайтер категорично заперечує свою причетність до підпалу.

Оксенрайтер є редактором правого німецького журналу Zuerst! (Перший!), протягом останніх п’яти років часто виступав у російських державних засобах масової інформації, висловлюючи підтримку проросійським бойовикам на Донбасі.

Його також пов’язують з пошуком західних спостерігачів на «вибори» на окупованих територіях сходу України та референдум в Криму в березні 2014 року. Для цього він заснував «Німецький центр євразійських досліджень». Серед його засновників, зокрема, і депутат від AfD Фронмаєр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:59 :20