Новини » Політика 18 січня, 2019, 20:25
Політолог пояснив, як Тимошенко потрапила в «енергетичне поле» Путіна
ZIK
ZIK

Свідомо підписавши газові контракти-2009, Тимошенко пішла під протекторатом Путіна на президентські вибори.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Цибулько.

Експерт, згадуючи події 2009 року, коли були підписані газові контракти з РФ, розповів, що Юлія Тимошенко отримала директиви від Президента Ющенка щодо переговорів, проте ці директиви потрапили у смітник, оскільки «Тимошенко потрапила в «енергетичне поле» Путіна й почала вести абсолютно політичні переговори».

«Угода, яку вона підписала, це не ринкова угода... Суть політичного рішення полягає у тому, що Україна мала закуповувати 59 млрд кубів. Це означало «закопати», знищити власний газовидобуток, тому що десятирічний контракт за таких цін – нам газ було і тоді нікуди дівати. Навіть на піку промисловості, коли ми б закидали своєю газохімією пів-Європи, все одно це занадто великі обсяги. Тимошенко свідомо пішла на цей контракт, і вона пішла під політичну угоду. Вона пішла, по суті, під протекторат Путіна на президентські вибори», – заявив Володимир Цибулько.

Політолог зауважив, що в контрактах була передбачена річна знижка. З його слів, розрахунок був на те, що це допоможе Тимошенко стати президентом.

«Але Путін зіграв унікальну комбінацію: він вивів у фінал українських перегонів дві креатури Кремля – Тимошенко та Януковича», – заявив Володимир Цибулько.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» оцінює збитки для України від газових контрактів 2009 року в 32 млрд доларів.

Як повідомляли, російська сторона на тристоронніх газових переговорах про умови транзиту через Україну та імпорту Україною російського газу після 2019 року тягнутиме час до завершення президентських і парламентських виборів в Україні – за відсутності нових договорів може припинити транзит на початку 2020 року, вважає голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:16 :38