Новини » Політика 18 січня, 2019, 15:23
Парубій розповів, що чекати від наступної сесії парламенту

Десяту сесію Верховна Рада розпочне із внесення змін до Конституції у частині закріплення курсу до Європейського союзу та НАТО, а також ухвалення у другому читанні закону «Про функціонування української мови як державної».

Про це повідомив голова Ради Андрій Парубій, передає РБК-Україна.

Парубій переконаний, що Рада буде працювати, незважаючи на усі намагання Росії дестабілізувати українське суспільство.

«2018 рік був надзвичайно повний подіями, наступний рік для нас також надзвичайно відповідальний. Я переконаний, що український парламент буде працювати, незважаючи на усі намагання РФ дестабілізувати і українське суспільство, і парламент. Я вже сказав, що наступну сесію ми розпочнемо із внесення змін у Конституцію у питанні ЄС та НАТО. Одним з перших питань у лютому має стати закон про українську державну мову», – повідомив спікер ВР.

За його словами, комітет вже завершив роботу над поправками до законопроекту.

«Я вірю, що в лютому ми зможемо розглянути усі правки і завершити його розгляд. Найголовніше – це забезпечити демократичну процедуру проведення президентських виборів, захистити незворотність європейського вибору, захистити незворотність того шляху, який ми пройшли за ті п’ять років», – додав очільник парламенту.

Нагадаємо, у грудні 2018 року заступник глави комітету з питань культури і духовності, нардеп Ірина Подоляк повідомила, що із «мовного закону» прибрали норму про кримінальну відповідальність. За її словами, законопроект отримав 2049 поправок від народних депутатів.

Як писало РБК-Україна раніше, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада схвалила в першому читанні за основу законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Додамо, президент Петро Порошенко очікує остаточного рішення ВР по закріпленню у Конституції стратегічного курсу України на вступ до ЄС та НАТО уже в лютому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 17:07 :37