Олег Пендзин пояснив, якою має бути відповідальність Тимошенко за газові контракти

ZIK

Найбільша відповідальність будь-якого політика – політична відповідальність. Вона має бути чітко сформована, виходячи із позиції виборців. Тобто якщо виборці належним чином зреагували на це, то цей політик ніколи не буде обраний.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK  заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучої, чи за газові контракти 2009-го року Тимошенко має понести кримінальну відповідальність, пригадав позицію Генпрокурора Луценка щодо цієї історії:

«Він зреагував на пропозиції розглянути питання щодо тих газових контрактів і відповідальності Юлії Тимошенко з цього приводу. Зокрема він сказав, що в країні за один і той самий злочин два рази не садять. Це позиція керівника правоохоронного органу. Я думаю, це правильна позиція. Вона відповідає чинному українському законодавству», – заявив Олег Пендзин.

Він також прокоментував постанову, яку Сергій Каплін зареєстрував у парламенті про 10-ті роковини підписання «кабальних» газових контрактів колишніми прем’єр-міністрами України та Російської Федерації Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним (19 січня 2019 року).

«Окрім політичної складової у тому проекті постанови, який запропонував Каплін, я не бачу нічого», – підкреслив експерт.

На думку Олега Пендзина, саме виборці мають вирішити, яку відповідальність повинен понести політик, який підписав у 2009-му році невигідні для України газові угоди.

«Найбільша відповідальність будь-якого політика – політична відповідальність. Вона має бути чітко сформована, виходячи із позиції виборців. Тобто якщо виборці належним чином зреагували на це, то цей політик ніколи не буде обраний. Він покидає владу. А якщо виборцям все одно, то змін на краще не буде», – підсумував директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» оцінює збитки для України від газових контрактів 2009 року в 32 млрд доларів.

 

Loading...