Новини » Суспільство 18 січня, 2019, 15:13
Ніцой: У законі про перехід релігійних громад не зрозуміло, хто голосуватиме
ZIK
ZIK

У законі про перехід релігійних громад не врегульоване питання того, хто може бути присутнім на зборах щодо зміни церковної підпорядкованості. Адже парафія не є зареєстрованими виборцями і вона не залежить від офіційної прописки.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

Він наголосив: у законі про перехід релігійних громад не врегульоване питання приступності голосування на зборах, дві третини учасників яких і визначатимуть зміну церковної підпорядкованості.

«Наприклад, я – парафіянин церкви, яка розміщена за межами Києва. Я допомагав її будувати, ми з родиною відвідуємо її уже більш як 10 років. Однак, я там не прописаний, хоча й є членом цієї парафії. Тож я маю право голосувати чи ні?», – зауважив Ніцой.

Тож, на його думку, незрозуміло, як взагалі визначатиметься, хто має право брати участь у такому волевиявленні.

«Є такі нюанси, які відомі деяким народним депутатам, таким як автор цього законопроекту Єленський. Однак, очевидно, він і сам чітко не знає, як це прописати у законі», – зазначив експерт.

У свою чергу, політтехнолог Тарас Загородній додав: юридично врегулювати це питання неможливо. Адже релігійна спільнота не є громадською організацією із завіреним списком членів.

«Все ж люди приходять до церкви, щоб поспілкуватися з Богом. Справді, не обов’язково, що вони зареєстровані на цій території», – підкреслив політтехнолог.

До того ж, якщо навіть керуватись якимось церковними списками, то вони ж не будуть нотаріально завіреними.

«Тому, як на мене, поки не врегулюється питання визнання церкви і таке інше, потрібно взагалі запровадити мораторій, щоб все це менше політизувалось. Громада ж справді повинна визначатись сама, однак, на жаль, ці правила ніяк не зможемо прописати», – підкреслив Тарас Загородній.

Як повідомлялось, Верховна Рада підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад. За словами голови Комітету з питань культури і духовності Віктора Єленського, рішення про перехід парафії вважатиметься чинним, якщо дві третини прихожан проголосують за зміну релігійної підлеглості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:05 :46