Новини » Світ 18 січня, 2019, 14:27
Наодинці вижити неможливо, та суверенітетом торгувати не можна, – МЗС Білорусі
Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що в «сучасних умовах турбулентності будь-якій державі неможливо вижити наодинці», але ні в якому разі не можна торгувати суверенітетом.

Про це він сказав журналістам, передає білоруський урядовий портал БЕЛТА, інформує Українська правда.

Зазначається, що торкаючись теми участі країни в інтеграційних об’єднаннях з РФ і поряд з цим збереження суверенітету, Макей відповів, що не бачить в цьому ніякого протиріччя.

«Нещодавно ми зустрічалися з моїми колегами з європейських держав – міністрами закордонних справ Австрії, Угорщини, і я цікавився їхньою думкою. І, як мені здається, є однозначне чітке розуміння того, що сьогодні, в турбулентну епоху, вижити одній державі самостійно неможливо», – сказав міністр.

На його думку, особливо це стосується невеликих і середніх держав, які не мають потужних фінансових ресурсів і великих покладів корисних копалин.

«Тому є загальне розуміння, що важливо брати участь в інтеграційних структурах, які б приносили політичні та економічні дивіденди державі», – додав глава МЗС Білорусі.

При цьому Макей підкреслив, що є чітке розуміння, що ні в якому разі не можна торгувати своїм суверенітетом.

«Більш того, обидва європейських міністра сказали, що сьогодні мало хто говорить про братерство в міждержавних відносинах. Сьогодні на першому місці стоять інтереси», – сказав Макей.

«І якщо ми подивимося на поведінку деяких великих геополітичних гравців, то бачимо: для них найголовніше просування і захист своїх національних інтересів, а також розширення вплив в тому чи іншому регіоні», – додав він.

Глава білоруського МЗС уточнив, що не має на увазі якісь конкретні держави.

«Білорусь – середня за розмірами європейська держава, яка теж повинна думати про те, як захиститися, відстояти свої інтереси й зміцнити суверенітет і незалежність», – підкреслив Макей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:46 :37