Новини » Світ 18 січня, 2019, 10:29
На навколоземній орбіті накопичилось уже 7,2 тис. тонн сміття, – вчені
Фото: pixabay.com/Ілюстративне фото
Фото: pixabay.com/Ілюстративне фото

США, Росія і Китай є лідерами в забрудненні навколоземного простору космічним сміттям, йдеться в опублікованих тезах статті, підготовленої до «Королівських читань» співробітниками Московського державного технічного університету імені М.Баумана.

«Маса сміття (на 2017 рік вона становить близько 7,2 тисячі тонн) на орбіті продовжує зростати – за останні три роки вона зростала щороку приблизно на 100 тонн, або близько 2%», – пишуть вчені, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Лідером за кількістю космічного сміття є США, на другому місці – Росія, а на третьому – Китай. На ці країни припадає 93% космічного сміття. Щорічно його загальний обсяг збільшується на чотири відсотки», – йдеться в тезах.

Найбільше космічного сміття утворюється через руйнування і зіткнення орбітальних апаратів. Крім того, орбіту засмічують відпрацьовані ступені і розгінні блоки ракет-носіїв, уже недіючі супутники, фрагменти, що відірвалися при запусках.

«За даними на 2017 рік на навколоземній орбіті знаходиться близько 18 тисяч об’єктів розміром більше як 10 сантиметрів, в тому числі 1200 супутників, 750 тисяч «літаючих куль» (розмір кожної «кулі» близько сантиметра) і близько 150 мільйонів зовсім дрібних фрагментів, розмір яких менше міліметра», – наголошується в документі.

Фахівці нагадують, якщо в навколоземному просторі уламки рано чи пізно гальмуються, падають і здебільшого згоряють в атмосфері, то на геостаціонарній орбіті вони можуть крутитися вічно. Експерти попереджають, що зіткнення з космічним сміттям може привезти до небезпечних наслідків.

«Останнім часом все більше вчених насторожує так званий синдром Кеслера. Це гіпотетичний розвиток подій на навколоземній орбіті, коли космічне сміття, яке з’явилося в результаті численних запусків штучних супутників, призводить до повної непридатності ближнього космосу для практичного використання», – йдеться в тезах.

У статті розглядаються види космічного сміття, методи боротьби з ним, а також оцінюється ефективність використання цих методів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 19:37 :20