Коли дочекаємося кінопрориву?
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Згадався класичний випадок кінопрориву, коли Орсона Велса, вундеркінда й кіндер-сюрприза одночасно, запросили зняти фільм. З юнацькою революційністю, без знімального досвіду, у свої 24 роки він замахнувся на епопею, яку можна означити кількома словами – людина-гроші-влада-прірва. І взяв за об’єкт втілення постать відомого медіамагната.

Був ризик, що хлопець не впорається, а ще більший ризик, що медіамагнат себе впізнає і перекриє кисень кінострічці. Хлопець впорався, прототип його персонажа уже тримав руку на вентилі, а кіноділки вирішили, що ліпше викупити вже знятий фільм з усіма копіями і спалити, ніж ставати на прю проти грошей-влади-суспільного резонансу тощо.

Проте магнат прорахувався у силі грошей (збанкрутував) і в силі своїх політичних симпатій... «Громадянин Кейн» таки вийшов у прокат, не мав великого успіху у глядачів, проте кіноакадеміки увели його до списку наймайстерніших стрічок. Велсу – 26 років на час прем’єри...

Такі були прикмети кіноіндустрії в Америці в кінці тридцятих – на початку сорокових.

От коли у нас постане кіноіндустрія, а не кишенькове кіновиробництво, яке просто відтворює вдалі комерційні проекти, знайдеться сміливець-продюсер чи кіноділок, який повірить молодому режисеру і дасть йому волю, а не припис, що він хоче... Тоді можемо сподіватися на своїх орсонів. Бо не лише комерційно успішні фільми засвідчують відновлення українського кіно.

Не претендую на істину...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:56 :31