Новини » Політика 18 січня, 2019, 14:32
Клімкін: Якщо «Північний потік-2» збудують, Росія організує серію провокацій
ZIK
ZIK

Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море планують завершити у 2019 році. Але проблема у тому, що якщо той буде завершений, Росія зробить все, щоб припинити транзит через Україну. Ба більше, піде на будь-які провокації.

Про це на прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK, говорив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Я впевнений, якщо «Північний потік-2» буде збудований, Росія організує серію провокацій, і не лише щодо газових війн. Вона це зробить для того, щоб остаточно припинити транзит через українську газотранспортну систему. Це я можу сказати абсолютно на 100 відсотків», – сказав Клімкін.

Він також зазначив, що є німецькі політики, які кажуть про те, що міністр закордонних справ України надто тисне на Росію, як і США.

«Але, якщо ми всі вийдемо з цього процесу і Росія сама побудує «Північний потік-2», то я скажу: «Припиніть мені морочити голову». Тому все дуже просто. Ми на переговорах з нашою командою разом із заступником Оленою Зеркаль будемо наполягати на тому, що наша ГТС має працювати на основі європейських правил», – прокоментував він.

Але, за його словами, німецька позиція базується на тому, що «Північний потік-2» має бути вилучений з європейських правил. І якщо розповсюдити європейські правила на «Північний потік-2», то «Газпрому» саме європейські правила не вигідні. Вони взагалі неможливі, бо це буде тотальна маніпуляція.

«Тому, або у нас всюди працюють європейські правила, або ми створюємо сірі і чорні зони, де Росія буде безпеково захищати свою інфраструктуру і намагатися маніпулювати з тарифами, правилами і не лише. Фактично, саджати Європу на газову голку», – додав Клімкін.

Також він зазначив, що в ЄС були країни, які казали про запровадження європейської директиви, але, щоб було вказано, що кожна країна сама вирішує, чи застосовувати її чи ні. Але це, на його думку, виглядає свого роду забавним «междусобойчиком».  Тому друзі України і Європейська комісія цьому запобігли. Але провокації з боку РФ цілком залишаються можливими. 

«Я абсолютно впевнений, якщо буде збудований «Північний потік-2», то шляхом «сірої провокації» Росія буде намагатися вибити нашу ГТС, а потім створювати системні безпекові провокації. Оскільки на сьогодні Росія отримує менше 30 мільярдів доларів за газ, який йде через нашу газотранспортну систему. І уявіть собі, що це стало Росії не потрібно. Тому в РФ все прекрасно розуміють», – наголосив він..

Нагадаємо, сьогодні під час прес-конференції НАК «Нафтогаз України» голова правління компанії Андрій Коболєв заявив про те, що якщо Європарламенту вдасться проголосувати за правки до газової директиви, які стосуються морських газопроводів, «Північний потік-2» може не запрацювати. «Газпром» не зацікавлений у допуску в цю магістраль інших постачальників.

Натомість міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вважає, що спорудження спірного газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:46 :38