Новини » Політика 18 січня, 2019, 18:53
Геращенко: Кремль вже не приховує того, що прагне зміни чинної української влади
ZIK
ZIK

Сьогодні Кремль вже не приховує того, що збирається втручатися в українські вибори, впливати на суспільну думку і прагне зміни чинної влади в Україні.

На цьому наголосила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську підкреслила, що українська сторона буде вітати будь-яку присутність міжнародних експертів у Керченській протоці, адже сподівається на те, що це допоможе врегулювати безпекову ситуацію в регіоні.

«Українська сторона вже протягом трьох зустрічей у Мінську наполягає на тому, щоб у Керчі діяв постійний спостережний моніторинговий пункт ОБСЄ. Але щодо цього є жорстка позиція російської сторони, яка не готова пускати спостерігачів до Криму. Так само немає згоди Росії, щоб ОБСЄ працювала на Азові і в Керченській протоці», – підкреслила Геращенко.

Утім, додає політик, хоч Україна і не проти присутності експертів, але є питання до функціоналу цих спостерігачів, щоб їх дії не легітимізували протиправні дії Росії у нейтральних водах.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб був введений новий пакет санкцій щодо агресії Росії на Азові. Також у Мінську постійно піднімаємо питання полонених моряків, а зокрема наголошуємо не на обміні, а на негайному їх звільнені.

Але після вчорашньої зустрічі в Мінську склалося таке враження, що російська сторона не просто блокує питання звільнення військовополонених, заручників і політв’язнів, а вона навіть проти будь-яких кроків по нормалізації ситуації на Донбасі до президентських виборів в Україні. І сьогодні Кремль вже не приховує того, що має намір втручатися в українські вибори, впливати на суспільну думку і прагне зміни чинної української влади», – зауважила Ірина Геращенко.

Як повідомляли, президент РФ Володимир Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:53 :18