Новини » Політика 18 січня, 2019, 19:35
Експерт пояснив, чому через «газові угоди Тимошенко» українці платили за газ більше, ніж європейці
ZIK
ZIK

Ціна газу, яка закладалася в газові угоди 2009-го року була значно вищою, аніж європейська ціна. Це призвело до того, що після скасування знижки 20% ціна на газ в Україні раптом стала значно вищою, аніж європейська. Ми платили більше 500 доларів за метр кубічний газу, а європейці у цей час платили 340 доларів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Гість програми, коментуючи газові контракти, які 2009-го року Юлія Тимошенко підписала з урядом РФ, зазначив, що формула, яка була закладена в угодах, нічого нового не внесла з точки зору європейської практики.

«Тоді мова йшла про те, яка буде стартова ціна газу. І власне та ціна, яка закладалася в цю формулу, вона була значно вищою, аніж європейська ціна. Це призвело до того, що після скасування знижки 20%, ціна на газ в Україні раптом стала значно вищою, аніж європейська. Ми платили більше 500 доларів за метр кубічний газу. А європейці в цей час платили 340 доларів», – розповів Олег Пендзин.

За словами економіста, саме цей момент був достатньо важкий для економіки України.

«А через те, що Україна була чітко прив’язана до газу «Газпрому», через те, що не було жодних альтернатив, ми були приречені на оплату газу за цією ціною», – додав гість програми.

Пендзин зазначив, що вдарив по українській економіці ще один пункт газових угод 2009-го року.

«Це пункт «бери або плати». Тобто Україна замовляла на рік 52 млрд кубометрів газу. Це дуже висока цифра. Але якщо ми не використали усі 52 млрд кубометрів газу, ми все одно були зобов’язані платити гроші за 52 млрд. Брали ми газ чи ні  була домовленість, що ми замовили, то ми і платимо», – розповів виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб».

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» оцінює збитки для України від газових контрактів 2009 року в 32 млрд доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 11:03 :03