Новини » Політика 18 січня, 2019, 21:15
Дипломат прогнозує розірвання дипломатичних стосунків із Росією
ZIK
ZIK

Навіть напад на українські кораблі, без урахування захоплення Криму та окупації Донбасу, є повною підставою для розірвання дипломатичних відносин.

Про це заявив голова фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт підкреслив, що дипломатичні відносини країни – це не кількість поїздок чи контактів високопосадовців, а правовий стан. Тобто країна або має такі відносини, або розриває їх.

«Встановлення дипломатичних відносин – це правовий акт, яким країни фактично беруть зобов’язання розвивати відносини на основі поваги до територіальної цілісності, суверенітету, добросусідства, дружби і таке інше. А оскільки між Україною і Росією цього немає, то яку б стратегію зараз ми не обрали, але навіть напад на українські кораблі, без урахування захоплення Криму та окупації Донбасу, є повною підставою для розірвання дипломатичних відносин», – наголосив Богдан Яременко.

Отже, визнає дипломат, у політичному сенсі обговорювати фактично немає чого. Росія – це держава-агресор, а такий статус несумісний із принципами, на яких встановлюються дипломатичні відносини. Відтак, їх вже давно потрібно було розірвати.

«Припускаю, що ближче до дня виборів ми все ж таки почуємо заяву про розірвання дипломатичних відносин із Росією. Тоді як ще від самого початку було зрозуміло, що росіяни організовують сценарій захоплення Криму, і про це наші високопосадовці відверто говорили на засіданні РНБО ще в лютому 2014 року, про що ми почули із стенограми. І тому ще тоді потрібно було почати розгляд розірвання відносин з агресором.

Тоді як зараз, на п’ятому році війни, це виглядає непереконливо. Натомість виправдання задля збереження дипвідносин на кшталт того, що після розірвання країна втратить канали для комунікації, є безглуздими. Адже є безліч країн, які не мають такої правової бази, але при цьому успішно комунікують у двосторонньому та інших форматах. До того ж країни, які втягнуті у конфлікт, так чи інакше зобов’язані вирішувати питання полонених і вести переговори щодо окупованих територій, прав людини і таке інше», – пояснив Богдан Яременко.

Як повідомляли, президент РФ Володимир Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:26 :16