Новини » Політика 18 січня, 2019, 15:20
Борисичєв: РФ дестабілізує Донбас для того, щоб ми не вступили в НАТО
ZIK
ZIK

Донбас для Росії – важливий силовий компонент. Через окупацію території Кремль тисне на Київ, висуває свої ультиматуми та хоче, аби ми не вступили у НАТО.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив голова громадської Ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Геннадій Борисичєв.

«РФ не дарма підтримує так звані «ДНР», «ЛНР», терористів, сепаратистів. Як завгодно цих людей можна називати, однак від їхнього рішення залежить життя місцевих. Не для того Москва їх підтримувала, аби тепер віддати основний силовий компонент під юрисдикцію міжнародних структур, зокрема, ООН», – наголошує експерт.

Голова громадської Ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій ділиться припущенням, чому насправді Росія взялася за території Донбасу.

«Я вважаю, що Кремль зацікавлений лише у тому, щоб тиснути на Київ. Хоче, аби Україна ніколи не вступила в НАТО. До тих пір, доки ми не отримаємо від Росії певні гарантії, цей конфлікт не зупиниться», – переконаний Геннадій Борисичєв.

«Не знаю скільки часу має пройти, щоб конфлікт вичерпався. Однак, згідно інсайдерської інформації, мені відомо, що поліцейської місії ООН, яка б зайнялася розформування непідконтрольних Україні формувань, ніколи не буде. Це фантастика», – зазначає експерт.

Ніколи Росія не віддасть силовий компонент, на якому тримається уся проблема, додає Геннадій Борисичєв.

«В РФ чітка позиція, мовляв, ведіть переговори з так званими лідерами терористів, слідуйте Мінським домовленостям, проводьте місцеві вибори, робіть з України федеративну республіку, надавайте широку автономію Донбасу. Тобто, мовляв, якщо Україна не піде на поступки Росії, миру – не буде. Це все – геополітична гра», – наголошує голова громадської ради МінТОТ.

До слова, нагадаємо, раніше керівник Центру військово-правових розслідувань Олександр Мусієнко також оцінив шанси ОБСЄ на забезпечення перемир’я на Донбасі. Він зазначив, що ОБСЄ не проводить миротворчі, а лише спостережні місії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:19 :51