Новини » Світ 18 січня, 2019, 14:37
Болгарія збирається запровадити євро – але не раніше 2022 року
Євро. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Євро. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Болгарії доведеться почекати принаймні до середини 2022 року, щоб приєднатися до зони євро.

Про це заявив у п’ятницю єврокомісар, відповідальний за єдину валюту, Валдіс Домбровскіс, пише «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Країна відповідає номінальним критеріям для запровадження євро, має низьку інфляцію, здорову систему держфінансів та вже прив’язану до євро валюту лев. Водночас Болгарія є найбіднішим членом ЄС і має проблеми в деяких своїх банках.

Минулорічна заявка Софії на приєднання до Механізму валютного курсу (ERM-2), який є передумовою для запровадження євро, найімовірніше, буде прийнята «до середини цього року», сказав комісар Валдіс Домбровскіс.

Він додав, що Болгарія повинна бути членом ERM-2 протягом двох років, а потім буде необхідний ще один рік для «практичної підготовки» до запровадження євро.

«Для того, щоб запровадити євро з моменту вступу Болгарії до ERM-2, потрібно щонайменше ще три роки», – сказав Домбровскіс, фактично встановлюючи дату вступу Софії до єврозони не раніше середини 2022 року.

Єврокомісія у травні минулого року оприлюднила звіт, в якому йдеться про те, що сім країн-членів ЄС, які планують перейти на євро, поки не готові до приєднання до єврозони через невиконання певних вимог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 04:13 :14