Новини » Економіка 18 січня, 2019, 15:54
Бізнес стурбований через ситуацію із поверненням ПДВ

Станом на середину січня 2019 року від бізнесу продовжують надходити тривожні сигнали щодо погіршення ситуації з відшкодування поточних сум ПДВ.

Про це йдеться у прес-релізі Європейської бізнес асоціації, передає «Європейська правда».

«Ще в кінці минулого року до Європейської Бізнес Асоціації почали надходити повідомлення від бізнесу стосовно повторення старої проблеми з відшкодуванням ПДВ. Наразі ситуація не вирішилась. Випадок не одиничний. Це тривожний сигнал для більшості експортерів», – йдеться у повідомленні.

«Компанії стикаються з проблемою фінансування власної операційної діяльності, включаючи виплату заробітної плати працівникам. Так, для деяких втрати складають десятки млн грн», – наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Наразі вже утворилась заборгованість по відшкодуванню ПДВ за жовтень та листопад 2018 року.

Зазначається, що у представників бізнесу існують побоювання, що відшкодування знову почне проводитись у ручному режимі, як це було кілька років тому, що може стати причиною корупційних зловживань.

У різних державах встановлюється різний податок на додану вартість. Оскільки будь-яка держава зацікавлена в експортних відносинах, вона заохочує підприємців-експортерів і проводить відшкодування ПДВ, покриваючи негативний баланс між кредитами та зобов’язаннями з державного бюджету.

Таким чином, у відшкодуванні зацікавлені обидві сторони – для підприємця це оптимізація оподаткування, а для держави – підтримка обсягів експорту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 11:26 :48