Новини » Події 18 січня, 2019, 16:05
Бізнес на війні: як білоруські товари потрапляють на окупований Донбас

Під час останнього візиту Лукашенка в Київ була підписана угода між Україною та Білоруссю про те, що «гумконвої» з Білорусі будуть проходити без участі третьої сторони, тобто Червоного Хреста.

«Домовилися передавати допомогу без посередників. Керівництвом України будуть створені всі умови, щоб ми безперешкодно проходили кордон. І будуть відкриті всі коридори для доставки безпосередньо тим людям, хто потребує цієї допомоги», – повідомив міністр з надзвичайних ситуацій Білорусі Ващенко.

Співголова громадської ініціативи «Права Справа» Дмитро Снєгирьов нагадує, до цього Білорусь передавала гуманітарну допомогу для Донбасу через місію Міжнародного Червоного Хреста, представники якої забезпечували доставку вантажу до місця призначення.

«Варто зазначити, що за оцінками експертів, до 30% товарів народного вжитку в окупованих районах Луганської і Донецької областей – білоруські», – відзначає Снєгирьов.

Він наводить приклади, на території окупованих районів Луганської і Донецької областей реалізують продукцію білоруських кондитерських фабрик «Комунарка»і «Спартак». Крім того, на окупованих територіях зафіксована реалізація продукції білоруських виробників молочної та сокової продукції. Серед «лідерів» продажу: ВАТ «Савушкін продукт». Крім продукції під товарним знаком «Савушкін продукт» зафіксовано продаж продукції виробництва ВАТ Кобринський масло-сироробний завод.. Продукція постачається через російську фірму, яка є офіційним дистриб’ютором підприємства. На сайті заводу в якості офіційних дистриб’юторів вказана ТОВ «Перша кримська продовольча компанія».

В супермаркетах «республік» реалізується продукція ВАТ «Березовський сироробний комбінат»

(торговий бренд – «Берізка») і ВАТ «Рогачевський МКК». Свого часу, була інформація про постачання продукції підприємства у прикордонні з неконтрольованою територією України райони РФ через структури компанії «Юг Руси». Після появи у ЗМІ низки матеріалів про причетність «Юг Руси» товарів на окуповані території України, ВАТ «Рогачевський МКК», оприлюднив заяву, що офіційним представником підприємства на території РФ є ТОВ «Юніком». За інформацією місцевих джерел, на окупованих територіях Луганської області, реалізацією продукції підприємства займається комерційна структура «Луганськпродлогістика».

«Торгова марка «Елен-Груп» – є провідним прямим оптовим імпортером продуктів харчування на територію так званої «ЛНР» з Республіки Білорусь. В Луганську оптом і дрібним оптом компанія реалізує різні види свіжоморожених морепродуктів. Трансопртування товарів з території РБ на територію так званих «ЛДНР» здійснює транспортна компанія «Енергія» м. Могильов. Послуги з контейнерних перевезень з території Республіки Білорусь на територію самопроголошених «ЛДНР» власним і найманим автотранспортом надає російська компанія «ТЕКЮГ». На постійній основі поставляє цукор-пісок та інші продукти харчування ТОВ «Комаксіт АГРО». Завантаження – Ростов-на-Дону», – відзначає Снєгирьов.

Він нагадає, посол України в Білорусі Ігор Кизим в інтерв’ю «Білоруським новинам» попередив, якщо білоруські компанії безпосередньо постачають продукцію бойовикам, то проти них будуть впроваджені санкції.

«Ми намагатимемося зробити все, щоб ці санкції були введені Євросоюзом теж. Потрібно розуміти, що працюють не тільки дипломати – працюють спецслужби. І в разі наявності відповідної інформації, таким підприємствам буде закритий український ринок – це 100%», – запевнив дипломат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 15:47 :40